Кандидат у народні депутати від партії «Опозиційна платформа – За життя», ексзаступник генерального прокурора часів Януковича Ренат Кузьмін в останні п’ять років не проживав безперервно на території України.

Про це повідомили в листі Генеральної прокуратури України до Центральної виборчої комісії, заявили в ГПУ.

ГПУ продовжує розслідування щодо Кузьміна. Колишнього заступника та першого заступника генпрокурора, заступника секретаря РНБО підозрюють у легалізації майна, здобутого злочинним шляхом. Це передбачає позбавленні волі на строк від 8 до 15 років із конфіскацією майна.

«Проведеними слідчими (розшуковими) діями встановити фактичне місце перебування Р.Кузьміна на території України не виявилося можливим. Натомість постановами заступника Генпрокурора підозрюваного оголошено в розшук, проведення якого доручено Національній поліції та СБУ. За даними правоохоронних органів, Р. Кузьмін з метою уникнення кримінальної відповідальності міг переховуватися від органів досудового розслідування не тільки на тимчасово окупованій території АР Крим, а й на території Російської Федерації», – повідомили в ГПУ.

Ренат Кузьмін був заступником генерального прокурора з 2010 до 2013 року та заступником секретаря Ради національної безпеки та оборони у 2013-2014 роках.

На дострокових парламентських виборах 2019 року – кандидат у народні депутати від «Опозиційної платформи – За життя» (35 номер у списку).

Раніше ГПУ направила лист в ЦВК щодо ексзаступника часів Януковича Андрія Клюєва.

2 липня на Майдані незалежності в Києві влаштували акцію протесту проти реєстрації кандидатами Андрія Клюєва та проросійського блогера Анатолія Шарія.

Поділитись: