Центральна виборча комісія може скасувати реєстрацію кандидатів на дострокові вибори Верховної Ради ексглаву Адміністрації президента Януковича Андрія Клюєва та блогера Анатолія Шарія, якщо знайде докази того, що останні 5 років вони не проживали на території України.

Про це під час брифінгу повідомив глава Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович.

«ЦВК далі перевіряє кандидатів і якщо вона знайде, що хтось з кандидатів не проживав останні 5 років в Україні – є інший інститут про скасування реєстрації», – зазначив він.

Смокович наголосив, що Верховний суд України не зобов'язував ЦВК реєструвати Клюєва і Шарія, а лише зобов'язав продовжити розгляд їх документів.

«Суд не зобов'язував (ЦВК – ред.) реєструвати, а зобов'язав продовжити розгляд. ЦВК повинна була продовжити розгляд заяви про реєстрацію, а який повинен бути результат – я не коментую», – зазначив він.

Раніше глава МВС Аваков написав листа главі ЦВК щодо реєстрації Клюєва на вибори в Раду. У листі Авакова ідеться, що МВС України точно відомо, що Клюєв останні 5 років не жив в Україні. Також він зазначив, що якби Клюєв був в Україні – його б одразу затримали, адже він перебуває в розшуку. Раніше цю інформацію підтвердили Громадському в Генпрокуратурі. Також у ГПУ повідомили, що Клюєв супроводжував Януковича і свідчив у Росії про «державний переворот».

2 липня на Майдані незалежності в Києві влаштували акцію протесту проти реєстрації кандидатами Андрія Клюєва та проросійського блогера Анатолія Шарія.

Поділитись: