Світ

Канцлер Австрії підтримав будівництво «Північного потоку-2»

4 жовтня, 2018 12:32
Світ/Канцлер Австрії підтримав будівництво «Північного потоку-2»
Зберегти
Вигляд
Федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц заявив, що підтримує будівництво Росією газопроводу в обхід України «Північний потік-2».

Федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц заявив, що підтримує будівництво Росією газопроводу в обхід України «Північний потік-2».

Про це повідомляє «РБК-Україна», посилаючись на австрійські ЗМІ.

Зокрема, за словами Курца, новий російський газопровід «це можливість забезпечити енергетичну безпеку Європи через диверсифікацію маршрутів постачання газу».

В той же час, австрійський канцлер заяви на необхідності зберегти транзит російського газу до ЄС через газотранспортну систему України.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки. Зокрема, Росія прагне відмовитися від транзиту газу Україною за рахунок будівництва газопроводів в обхід України, зокрема «Північного потоку-2».

4 вересня стало відомо, що Газпром почав будівництво фінської частини «Північного потоку-2».

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

25 липня у там розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Пов`язані новини