Народний депутат «Слуги народу», голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вважає, що заява голови Нацбанку Якова Смолія про бажання піти у відставку не є катастрофою і що йому знайдуть достойну заміну.

Про це він сказав у коментарі журналістам перед позачерговим засіданням Верховної Ради, де розглянуть питання відставки Смолія.

«Відставка Смолія — це питання не позитивне і не негативне, це те, що сталося. Безперечно, мені б не хотілося, щоб це відбувалося таким чином і в цей час. Стабільність банківської системи вимагає і стабільності кадрової. Але рішення ухвалене», — сказав Гетьманцев.

«Я переконаний у тому, що ніякої катастрофи нема. Буде знайдено людину, яка буде не менш, а може й більш ефективно», — додав він.

Нагадаємо, пізно ввечері 1 липня голова Національного банку України Яків Смолій подав президенту Володимиру Зеленському заяву про свою відставку через «систематичний політичний тиск».

Зранку 2 липня Зеленський погодив звільнення Якова Смолія з посади голови НБУ і подав відповідну постанову до Верховної Ради. Тепер остаточне рішення мають ухвалити депутати.

Відставка Смолія вже коштувала Україні близько 1,75 мільярда доларів — угоду з розміщення облігацій на цю суму напередодні скасували у Мінфіні.

Поділитись: