А також про кібервійни у соцмережах і фінансові перспективи України на три роки.

ДОПОВІДЬ ООН ПРО ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ НА СХОДІ

Проблеми з доступом до води, які можуть перерости в зараження населення інфекційними хворобами, відсутність мобільного зв’язку між окупованою територією та звільненою, сексуальне насильство над жінками в сірій зоні, продовження практики катування затриманих з обох боків лінії розмежування  та небажання факти катувань розслідувати — Громадське аналізує найважливіші дані доповіді ООН про порушення прав людини на сході України у період з 26 лютого до 15 травня цього року.

Вбивства, тортури і проблеми з водою — доповідь ООН про порушення прав людини на сході України

Фото: EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO

СПАЛАХ КОРУ

В Україні станом на 13 червня 2017 року зареєстровано 735 випадків кору, з яких 536 випадків – у дітей та підлітків. Значне збільшення кількості хворих зафіксували в Івано-Франківській та Одеській областях. Це дані Міністерства охорони здоров’я. 

За аналогічний період минулого року зареєстрували лише 10 випадків кору у Львівській, Чернівецькій, Київській, Черкаській областях та Києві​.

Громадське зібрало інформацію про те, що таке кір, як його виявити і що робити у такому випадку.  

Спалах кору в Україні: симптоми, профілактика, лікування​

Фото: Володимир Гонтар/УНІАН

КІБЕРВІЙНИ У СОЦМЕРЕЖАХ

Заборона російських соціальних мереж в Україні викликала запеклі суперечки. Прихильники блокування переконували, що влада та спецслужби РФ можуть використовувати дані українських користувачів з ворожими намірами. Противники дій влади нагадували про принципову важливість свободи слова та інтернету для політичної демократії.

Дослідниця медіа Світлана Матвієнко, яка вивчає інтернет-інфраструктуру, принципи роботи алгоритмів соцмереж і взаємозв’язок кібервійни з війною інформаційною, вважає, що помилкові обидва підходи, оскільки втрачають важливі деталі.

Матвієнко застерігає від некритичного сприйняття Facebook і побоюється, що приплив користувачів із заблокованих соцмереж створить майданчик, занадто зручний для інформаційних маніпуляцій та соціальної інженерії.

«Інтернет нарешті ідеальний для кібервійни» — дослідниця медіа Світлана Матвієнко

Фото: EPA/SERGEY DOLZHENKO

ІНТЕРВ'Ю З ЖУРНАЛІСТОМ THE WASHINGTON POST

Як журналісти працюють з інформаторами в спецслужбах США, коли американські ЗМІ йшли на поступки ЦРУ та чому протистояння екс-глави ФБР Джеймса Комі із президентом США Дональдом Трампом є однією з найважливіших сторінок в історії сучасної Америки?  

Про це в інтерв’ю Громадському розповів журналіст видання The Washington Post Скотт Хаєм, відомий розслідуванням тортур у тюрмі Абу-Грейб неподалік Багдада, де американські військові катували іракських в’язнів.

«Пентагон молив нас не оприлюднювати дані про тортури ЦРУ» — журналіст The Washington Post

Фото: Олександр Попенко/Громадське

ІНТЕРВ'Ю З МІНІСТРОМ ФІНАНСІВ

Кабмін вперше в історії незалежної України затвердив середньострокову бюджетну резолюцію на 2018-2020 роки. Вона передбачає зростання економіки на 5% у найближчі три роки. Тож тепер країна має план, який, до речі, міністр фінансів закликав перевиконати.

Також Мінфін продовжує боротися за створення служби фінансових розслідувань. Вона, за словами міністра, буде незалежною і ефективною, тому її підтримають всі.

Що означає справедлива пенсійна система, чому важливо планувати бюджет більше, ніж на рік, та коли в Україні почнуть по-справжньому незалежно розслідувати фінансові злочини — в інтерв’ю Громадському розповів міністр фінансів Олександр Данилюк.

Трирічна перспектива Мінфіну: служба фінансових розслідувань і пенсійна реформа — інтерв'ю з міністром фінансів

Фото: Владислав Мусієнко/POOL

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile