Життя

Казки Леоніда Кантера: птаха на ім’я Гуардабаранко

Життя/Казки Леоніда Кантера: птаха на ім’я Гуардабаранко
Зберегти
Вигляд

Команда фільму «Людина з Табуретом», напередодні його виходу у прокат, разом із Громадським публікує фрагмент стрічки — казку «Гуардабаранко». Чарівне дійство відбувається у Нікарагуа, де маленька дівчинка Маґдалена знайомиться з казковою птахою на ім’я Гуардабаранко. Легенда каже, що торкнувшись чарівних пір’їн на хвості пташки — вона підніметься разом із тобою у хмари та пролетить над Земною кулею.

«Людина з Табуретом» — це документальний фільм-подорож режисера Леоніда Кантера разом з друзями до Тихого океану. Це остання стрічка Кантера — на початку червня він скоїв самогубство. У передсмертних листах він попросив закінчити фільм, лишивши вказівки про те, як саме.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Автори фільму «Людина з табуретом»: «Найбільша дилема — як поєднати щастя й постріл»

Ідея подорожей з табуретом до океанів з’явилася у 2004 році. Тоді митці вирішили віднести 4 табурети з кухні до 4 океанів. Кантер разом із друзями знімав свої мандри на камеру та робив з цього фільми.

«Людина з табуретом» — це остання стрічка з цього циклу. Під час цієї подорожі в аргентинському таксі у Леоніда народилася донька, яку назвали Патагонією. Поки Леонід здійснював свою шалену мрію — ніс табурет на мис Горн, дружина Діана та старша донька Маґдалена збирали унікальні казки народів світу, що увійдуть до фільму. Одна з них — «Гуардабаранко».

Стрічка «Людина з табуретом» вийде у прокат 21 лютого 2019, а прем’єра відбудеться 20 лютого у кінотеатрі «Жовтень». Про це Громадському повідомили творці стрічки, які закінчують цю роботу уже без Леоніда Кантера.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Він вирушив мандрувати далі: ким був український режисер Леонід Кантер

Нагадаємо, режисер Леонід Кантер скоїв самогубство 4 червня. Він зафільмував свою смерть.

Леонід Кантер був режисером фільму «Міф» про Василя Сліпака, оперного співака та учасника бойових дій, який загинув на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Міф» про Василя Сліпака: інтерв'ю з режисером фільму

Пов`язані новини