Керченська поромна переправа між портом «Крим» на окупованому півострові та російським портом «Кавказ» на невизначений термін припиняє працювати через відсутність попиту на перевезення.

Про це повідомила пресслужба оператора на переправі «АнРуссТранс», передає «Крим.Реалії».

Вчора, 28 вересня, на Керченській переправі пором виконав останній рейс. Також зупиняє свою роботу порт «Крим» в окупованій Керчі, який приймав пороми.

Перевізник пояснює, що після того, як торік у грудні на півострові остаточно відкрили Кримський міст впав попит на морські перевезення. Тепер частіше використовують потяги та автівки. Наприклад, пором, призначений для перевезення автомобілів та пасажирів, за 2019-2020 не виконав жодного рейсу.

До 2019 року Керченська переправа здійснювала перевезення автомобільного транспорту та пасажирів, а до 30 червня 2020 року — перевезення вантажних вагонів.

Український Кримський півострів Росія анексувала у березні 2014 року після проведення референдуму, який не визнає ні Україна, ні ЄС, ні США.

З липня 2014 року українська влада офіційно припинила діяльність усіх портів на анексованому півострові. Гавані Криму закриті для міжнародного судноплавства.

читайте також наш репортаж про ситуацію в Криму

А що за Кримський міст?

Його Росія почала будувати у 2014 році після анексії півострова, щоб з'єднати окупований Крим з російським Краснодарським краєм. Його довжина становить 19 кілометрів.16 травня 2018 року міст відкрили для автомобільних доріг.

У липні 2018 року 6 компанії, що будували так званий Кримський міст потрапили під санкції ЄС.

Наприкінці грудня 2019 року Росія завершила будівництво залізничної частини Кримського мосту, а російський перевізник «Гранд сервіс експрес» розпочав продаж квитків на пасажирські потяги до анексованого Криму.

Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальну справу за фактом перетину російсько-українського кордону пасажирським поїздом «Таврія».

Поділитись: