Керівництво «Національної суспільної телерадіокомпанії України» виписувало премії у розмірі 70 000 гривень. Про це в ефірі «Нині вже» на Громадському сказав член Наглядової ради Суспільного телебачення Володимир Яворівський.

«Мене особисто обурило, коли до мене підходили й розповідали журналісти, які отримували 4 — 4,5 тисячі гривень. І треба було їхати, скажімо з Василькова, і доїжджати сюди й тому подібне. І в той час вони виписували премії. Я зараз можу помилитись, але це було у межах 70 тисяч гривень до заробітної, досить великої платні, що було неприпустимо», — сказав Яворівський.

Він пояснив, що ці гроші брали з фонду від американського уряду.

Яворівський зазначив, що спочатку члени Наглядової ради хотіли «налякати» відстороненого керівника Суспільного Зураба Аласанію.

«Я думав, що ми просто постріляємо над головою Аласанії, ракетницею такою. Я хотів просто подати йому сигнал, що щось потрібно робити, щось потрібно міняти. Що не можна виписувати собі високі премії як вони робили в той час, коли колектив і рядові журналісти отримували копійки», — сказав Яворівський.

Яворівський сказав, що на раді спочатку хотіли просто нагадати Аласанії, що він не є власником каналу. Він додав, що не очікував такого результату голосування. Водночас сам голосував за відставку. 

Нагадаємо, ввечері 31 січня голову Суспільного мовлення Зураба Аласанію достроково усунули з посади за рішенням Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. Зураб Аласанія відмовився коментувати Громадському ситуацію.

Сам Аласанія заявив, що усунення його з посади відбулось за невідомих йому причин і з порушенням всіх процедур.

На початку травня 2017 року Наглядова рада Суспільного мовлення підписала 4-річний контракт із Аласанією.

Тимчасовим главою Суспільного призначили Миколу Чернотицького, члена правління НСТУ. Чернотицький відповідальний за діяльність з оптимізації центральної та регіональної структури.

Зазначимо, що першого лютого незалежні журналісти оголосили про створення неформального руху проти цензури через звільнення глави Суспільного телебачення Зураба Аласанії.

Поділитись: