Зураб Аласанія в ефірі Громадського
Фото:

Громадське

Очільника «Національної суспільної телерадіокомпанії України» Зураба Аласанію достроково усунули з посади. Про це повідомила Світлана Остапа, членкиня Наглядової ради Суспільного телебачення

«Щойно Наглядова рада Суспільного більшістю голосів проголосувала за дострокове розірвання контракту з головою правління ПАТ НСТУ Зурабом Аласанією. 9 за, 3 проти», — повідомила вона.

Зураб Аласанія у коментарі Громадському відмовився коментувати ситуацію. «Це (питання) до Світлани (Остапи), я тут до чого? Це ви з ними спілкуйтесь», — сказав Аласанія.

Рішення наглядової ради також підтвердив у Facebook член НСТУ Олексій Панич.

Згодом Аласанія прокоментував своє звільнення із Суспільного. Він заявив, що усунення його з посади відбулось за невідомих йому причин і з порушенням всіх процедур.

Коментуючи рішення Наглядової ради, народний депутат від БПП Мустафа Найєм, повідомив у Facebook, що ініціював голосування щодо Аласанії член Наглядової ради В'ячеслав Козак — він запропонував включити до порядку денного і проголосувати в закритому режимі.

За його словами, це дуже тривожний сигнал, адже «за 2 місяці до виборів канал з 93% покриттям аудиторії виявився без керівника».

Журналіст Михайло Ткач також розкритикува рішення Наглядової ради. «До Нового року не змогли зняти з ефіру Суспільного «Схеми» та «Наші Гроші», а після Нового року зняли з посади Зураб Аласания завдяки якому ці проекти виходили в ефірі Суспільного», — повідомив він у Facebook.

«Він (Аласанія, ред.) був гарантом виходу програм антикорупційних розслідувань в ефірі телеканалу, таких як «Схеми» і «Вісник державних закупівель». У минулому році їх намагалися позбавити ефіру під надуманим приводом, але не вийшло. І тепер просто зняли незручного керівника каналу. За два місяці до виборів вирішили почистити ефір всеукраїнського каналу від критики влади», — прокоментував рішення Наглядової ради НСТУ депутат від БПП Сергій Лещенко.

Нагадаємо, у вересні минулого року Аласанія повідомив, що Національна суспільна телерадіокомпанія України перебуває у критичному стані через недофінансування.

Також повідомлялося, що уряд пропонує збільшити фінансування суспільного мовлення у 2,3 рази.

25 вересня Державний Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення відключив аналогове мовлення телеканалу «UA:Перший» за борги.

Громадські організації закликали уряд вжити заходів для відновлення аналогового мовлення телеканалу «UA:Перший».

Раніше правління НСТУ визначило антикризові заходи у зв'язку з дефіцитом коштів для фінансування мовника.

У липні минулого року НСТУ заявила, що Україна вперше не братиме участі в дитячому пісенному конкурсі «Євробачення» через недофінансування суспільного мовника. Пізніше в НСТУ заявили, що проведуть конкурс на Євробачення, однак в режимі онлайн.

Нагадаємо, на початку травня 2017 року Наглядова рада Суспільного мовлення підписала 4-річний контракт із Аласанією.

Поділитись: