Голова Суспільного мовлення Зураб Аласанія у студії Громадського, Київ, 25 вересня 2018 року
Фото:

Громадське

Очільник «Національної суспільної телерадіокомпанії України» Зураб Аласанія заявив, що усунення його з посади відбулось за недовідомих йому причин і з порушенням всіх процедур.

«Причини мені невідомі, офіційного обґрунтування немає (обіцяють за тиждень). Не те, що зовсім несподівано — намагалися давно, та й цього разу бюлетені були заготовлені завчасно). Але так очевидно перед виборами... ну дещо необережно», — повідомив Аласанія.

Він наголосив, що було порушено усі процедури. За його словами, «судова боротьба можлива і навіть обов‘язкова — після оприлюднення причин».

Нагадаємо, ввечері 31 січня голову Суспільного мовлення Зураба Аласанію достроково усунули з посади за рішенням Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. Зураб Аласанія відмовився коментувати Громадському ситуацію.

Коментуючи рішення Наглядової ради, депутат від БПП Сергій Лещенко заявив, що «Аласанія був гарантом виходу програм антикорупційних розслідувань в ефірі телеканалу, таких як «Схеми» і «Вісник державних закупівель».

«У минулому році їх намагалися позбавити ефіру під надуманим приводом, але не вийшло. І тепер просто зняли незручного керівника каналу. За два місяці до виборів вирішили почистити ефір всеукраїнського каналу від критики влади»», — пояснив депутат.

Нагадаємо, у вересні минулого року Аласанія повідомив, що Національна суспільна телерадіокомпанія України перебуває у критичному стані через недофінансування.

Також повідомлялося, що уряд пропонує збільшити фінансування суспільного мовлення у 2,3 раза.

25 вересня Державний Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення відключив аналогове мовлення телеканалу «UA:Перший» за борги.

Громадські організації закликали уряд вжити заходів для відновлення аналогового мовлення телеканалу «UA:Перший».

Раніше правління НСТУ визначило антикризові заходи у зв'язку з дефіцитом коштів для фінансування мовника.

У липні минулого року НСТУ заявила, що Україна вперше не братиме участі в дитячому пісенному конкурсі «Євробачення» через недофінансування суспільного мовника. Пізніше в НСТУ заявили, що проведуть конкурс на Євробачення, однак в режимі онлайн.

Нагадаємо, на початку травня 2017 року Наглядова рада Суспільного мовлення підписала 4-річний контракт із Аласанією.

Поділитись: