Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили підозри керівництву Окружного адмінсуду Києва, зокрема його очільнику Павлу Вовку, заступнику Вовка Євгенію Аблову та ще п'ятьом суддям.

Про це спочатку повідомили у «Центрі протидії корупції».

У ЦПК зазначають, що суддів підозрюють у створенні злочинної організації та захопленні влади. 

Згодом у НАБУ підтвердили оголошення підозр керівництву ОАСК. Там додали, що також підозру оголосили голові Державної судової адміністрації України Зеновію Холоднюку.

«17 липня 2020 року детективи НАБУ повідомили про підозру голові ОАСК, його заступнику та ще 5 суддям цього суду, а також голові ДСА. Триває процес вручення підозр ще 4 особам», — йдеться у повідомленні.

Раніше 17 липня Національне антикорупційне бюро прийшло з обшуками в Окружний адмінсуд Києва.

У суді заявили, що обшуки пов'язані зі «справами Майдану» і наголосили, що суд продовжив працювати у штатному режимі.

Нагадаємо, у липні 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро разом з управлінням спецрозслідувань Генпрокуратури прийшли з обшуками в Окружний адміністративний суд Києва. Пізніше стало відомо, що прокуратура підготувала повідомлення про підозру для керівництва і чотирьох суддів Окружного адміністративного суду Києва за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів та низки інших відомств.

У НАБУ та ГПУ наголосити, що це загроза національній безпеці.

Пізніше ГПУ допитала голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка та вручила йому підозру у втручанні в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Також підозри вручили ще трьом суддям, які фігурують у справі.

Окружний адміністративний суд Києва раніше прославився низкою резонансних рішень: так, він визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, усунув з посади очільницю МОЗ Уляну Супрун, поновив Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби, заморозив перейменування УПЦ МП та зупиняв конкурс на посаду глави митниці, дозволив заступнику глави СБУ Демчині не показувати декларацію, заборонив приватизацію Центренерго та ухвалив чимало інших дивних рішень.

Поділитись: