З Генпрокуратури звільнили очільника управління спеціальних розслідувань Сергія Горбатюка.

Цю інформацію Горбатюк підтвердив hromadske.

«Це свавільний наказ про звільнення, я ще не бачив наказу. Правових підстав звільняти слідчих у них немає», — сказав він.

Горбатюк займався ГПУ зокрема справами щодо злочинів під час Революції Гідності.

Звільнили з ГПУ й прокурора, очільника відділу процесуального керівництва Олексія Донського, який також займався справами Майдану. Про це він повідомив hromadske.

Він наголосив, що оскаржуватиме це рішення в суді, бо вважає звільнення незаконним. За його словами, у законі є підстави для звільнення прокурора, якщо той не написав заяву на проходження переатестації.

Донський написав таку заяву, але не того зразка, який пропонували підписати в ГПУ, а в довільній формі.

Нагадаємо, ГПУ не допустила Горбатюка та Донського до переатестації в межах реформи прокуратури, бо вони написали заяви не того зразка.

У заяві, якої вимагало керівництво ГПУ, йшлося про те, що підписант дає згоду на те, що під час ухвалення рішення про атестацію комісія може брати до уваги будь-яку інформацію від фізичних або юридичних осіб без необхідності її перевіряти. Не всі прокурори погодилися на це.

Загалом ГПУ планувала звільнити 218 прокурорів, які відмовилися проходити переатестацію або подали заяви іншого зразка.

Пройти переатестацію захотіли 96% прокурорів в Україні.

23 вересня 2019-го президент Володимир Зеленський підписав закон щодо реформи прокуратури, прийнятий Верховною Радою 19 вересня.

Поділитись: