УКРАЇНА

Викиди в Криму: з 7 населених пунктів Херсонської області дітей відправили «на оздоровлення»

8 вересня, 2018 21:59
УКРАЇНА/Викиди в Криму: з 7 населених пунктів Херсонської області дітей відправили «на оздоровлення»
Зберегти
Вигляд
lead
З семи населених пунктів Херсонської області, що розташовані поблизу адміністративної межі з Кримом дітей відправляють «на оздоровлення» до курортних міст.

З семи населених пунктів Херсонської області, що розташовані поблизу адміністративної межі з Кримом дітей відправляють «на оздоровлення» до курортних міст.

Про це Громадському повідомив очільник Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

Вивезення дітей відбувається на тлі забруднення повітря через викиди заводу «Кримський титан» в Армянську, на території анексованого півострова. Дітей вивозять на 2 тижні. На сьогоді «на оздоровлення» вивезли 193 дитини та 4 вагітних жінок, зазначив Гордєєв. 

Він додав, що викиди продовжуються.

Як повідомляє кореспондент Громадського, дітей вивозять, зокрема, з сіл Каланчацького та Чаплинського району. 

Частину дітей батьки вже самотужки відвезли до родичів та знайомих у глиб материка. Решту централізовано збирають у навколишніх селах.

Вивезення дітей через викиди заводу «Кримський титан», Каланчацький район, Херсонська область Фото: Ігор Бурдига/Громадське

Так, у селі Преображенка Каланчацького району автобусами везуть до Скадовська близько 200 школярів та дошкільнят, повідомив голова місцевої ОТГ Андрій Сучок.

«Всі діти будуть жити в одному таборі орієнтовно два тижні. Учнів супроводжують вчителі, дошкільнята виїжджають з батьками», — пояснив він.

Місцеві мешканці вже другий тиждень скаржаться на погіршення самопочуття, яке пов'язують з діяльністю хімічного заводу «Кримький титан», що знаходиться по той бік адміністративної межі на окупованому півострові.

З Армянська, де проживає більшість робітників заводу, окупаційна влада Криму евакуювала дітей 4 вересня.

Раніше повідомлялося, що у школах Херсонщини поблизу з адмінкордоном зупинили навчання

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Екологічне лихо в Криму: що відомо про хімічне забруднення Армянська

У МОЗ станом на 6 вересня повідомили про відсутність шкідливих речовину повітрі Херсонщини.

На півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ лише 27 серпня повідомили, що на півночі анексованого Криму стався викид в атмосферу невідомої речовини, у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

«Служба» прав споживачів РФ встановила, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди.

Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.

Україна вирішила закрити контрольно-пропускні пункти «Каланчак» та «Чаплинка» на межі з Кримом у зв'язку з викидами.

Президент Петро Порошенко у зв’язку з хімічними викидами заводу в анексованому Криму розпорядився, аби дітей з Армянська відправили на оздоровлення в Херсонську область.

Завод «Кримський титан» розташований в Армянську на півночі анексованого Криму, він є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.

Пов`язані новини