УКРАЇНА

У столиці пройшла хода УПЦ КП на честь 1030-річчя хрещення Київської Русі-України

28 липня, 2018 14:24
УКРАЇНА/У столиці пройшла хода УПЦ КП на честь 1030-річчя хрещення Київської Русі-України
Зберегти
Вигляд
Центральними вулицями столиці пройшла хода, організована Українською православною церквою Київського патріархату. Очолили колону військові капелани

У Києві відбуваються урочисті заходи з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України, під час яких зокрема вже виступив президент України Петро Порошенко та очільники церков.

Центральними вулицями столиці пройшла хода, організована Українською православною церквою Київського патріархату. Вона завершиться молебнем о 13:00 на Володимирській гірці. У ході взяли участь і Петро Порошенко з дружиною Мариною та глави церков. На заході були присутні також і політики.

Очолили колону священиків військові капелани.

Поліція діалогу на ході УПЦ КП до 1030-річчя хрещення Київської Русі-України 28 липня 2018 Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Як повідомляв журналіст Громадського, вздовж вулиці, де стартувала хода, можна було побачити велику кількість автобусів, люди прибули групами з різних міст. 

Одна з учасниць ходи в ефірі Громадського розповіла, що приїхала з Херсонської області, і загалом, за її словами, «від їхньої райадміністрації приїхали близько 20 людей».

Учасники ходи УПЦ КП до 1030-річчя хрещення Київської Русі-України 28 липня 2018 Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Інша учасниця ходи з Київщини розповіла, що їхню групу до Києва на захід організувала місцева церква.

Журналіст Громадського у натовпі великої кількості людей також намагався потрапити за металеві рамки, проте це невдалося зробити.

Присутні скаржилися, що їх не пускають до головної колони. 

Як повідомлялося, у Києві правоохоронці працюють у посиленому режимі для забезпечення громадського порядку під час заходів в рамках святкування 1030-річчя хрещення Київської Русі-України.

Через заходи до річниці Хрещення Русі в Києві обмежили рух  низкою вулиць. 

У Києві біля Кабінету міністрів під час ходи вірян Української православної церкви Московського патріархату поліція затримала трьох людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

Нагадаємо, 19 квітня 2018-го Верховна Рада України підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Президент Петро Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.  

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Пов`язані новини