Протягом 2018 року кількість родин, які отримували субсидію, скоротилась на 25,8% — до 6,5 мільйонів домогосподарств.

Зазначається, що звернулось за субсидіями 7,47 мільйона родин, що на майже 9% менше, ніж у 2017 році.

Найбільше родин, що отримують субсидію, проживає у містах — 4,5 мільйони домогосподарств. Ще 2 мільйони отримувачі субсидії проживає у селах.

Протягом 2018 року загальна сума призначених субсидій складала 2,7 мільярда гривень, що на 1,2 мільярда гривень менше, ніж у 2017 році.

«Середній розмір призначеної субсидії на одне домогосподарство у грудні 2018 р. зменшився порівняно з відповідним періодом 2017 р. на 28,2% і становив 713,0 грн», — повідомляють у Держстаті.

Нагадаємо, що 17 січня стало відомо, що в уряді готуються до запровадження ще одного способу виплати субсидій, який діятиме паралельно з анонсованою раніше монетизацією. Так, там пропонують виплачувати субсидії готівкою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд почне давати гроші замість субсидій у березні. Підганяє сам президент

Відтак, в уряді пропонують, щоб з березня до травня в Україні діяло паралельно дві моделі монетизації субсидій: затверджена раніше, відповідно до якої кошти за субсидіями надходитимуть на рахунок в Ощадбанку, проте споживачі не зможуть ними скористатися, та нова, в межах якої субсидії виплачуватимуть безпосередньо споживачам.

Раніше чинну модель монетизації субсидій розкритикували у Нафтогазі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гроші замість субсидій: як це працюватиме

27 грудня 2018 року уряд ухвалив постанову про перехід до системи надання субсидій у грошовій формі (монетизації). Зокрема, нею передбачено, що субсидії нараховуватимуть на персональні рахунки споживачів, відкриті в Ощадбанку, а звідти їх сплачуватимуть безпосередньо на комунальні послуги.

Зазначимо, що монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Закони, які стали чинними: що міняється в житті українців з 1 січня2019

Раніше в уряді повідомляли, що планують завершити процес монетизації субсидійдо жовтня 2019 року.

Зокрема, перехід на монетизацію субсидій відбудеться у 3 етапи. Першим етапом передбачається, що з 1 січня 2019 року монетизується субсидія для 100-150 тисяч сімей, які звернулись за субсидіями з новим пакетом документів.

Починаючи з травня відбудеться монетизація субсидій для тих домогосподарств, яким призначили субсидію на неопалювальний сезон, а з 1 жовтня відбудеться повний перехід на монетизацію субсидій.

Поділитись: