Кількість трансплантацій кісткового мозку в Україні планують збільшити у чотири рази у порівнянні з 2019 роком. На рік в Україні є потреба у 250 таких операціях.

Про це сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу 5 серпня.

«Після відкриття відповідних відділень в Охматдиті ми зможемо робити до 80 трансплантацій на рік. Це у 4 рази більше, ніж зроблено у 2019 році. Необхідність таких трансплантацій – не менше ніж 250 трансплантацій на рік», — сказав Степанов.

За даними міністра, у 2019 році в Охматдиті зробили 21 операцію з трансплантації кісткового мозку. А в квітні 2020 року була зроблена перша трансплантація кісткового мозку від неродинного донора. Донорський матеріал для трансплантації доставили з німеччини з Німеччини. Крім того, 62 людини були відправлені на лікування за кордон.

За словами Степанова, зараз одне з головних завдань для розвитку системи трансплантації кісткового мозку в Україні — створення єдиної інформаційної системи, яка забезпечить пошук донора, співпраця з європейськими та міжнародними реєстрами донорів кісткового мозку, налагодження доставки донорського матеріалу з-за кордону.

Зараз на трансплантацію органів в країні та за кордоном очікують понад 5 тисяч українців.

Нагадаємо, у червні МОЗ створило окремий підрозділ для розвитку трансплантації в Україні.

У грудні 2019 року Верховна Рада ухвалила, а Зеленський підписав закон, що регулює питання трансплантації органів і тканин в Україні.

Також у Верховній Раді попередньо підтримали законопроєкт, який передбачає відтермінування запуску Єдиної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ) до 1 січня 2021 року.

Поділитись: