Життя

Кількох українців тримають у спецкарцері в анексованому Криму та РФ — омбудсмен

Людмила Денісова
Життя/Кількох українців тримають у спецкарцері в анексованому Криму та РФ — омбудсмен
Зберегти
Вигляд
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що кількох громадян України тримають у спецкарцері в анексованому Криму.

«Тривожні новини надійшли з Криму. Мені стало відомо про утримання у так званій «ямі» кількох громадян України», — написала вона у Facebook.

За словами омбудсмена, серед них затриманий два тижні тому Ділавер Гафаров та учасники справи «Веджіє Кашка» — Бекір Дегерменджи, Руслан Трубач, Кязім Аметов. 

«Ще двоє кримських татар опинились у «спецблоці» у Ростові-на-Дону. Обидвоє — фігуранти справи «Хізб ут-Тахрір» Ремзі Меметов та Енвер Мамутов», — додала вона.

Денісова зазначила, що вже звернулась до українського консула, аби він перевірив цю інформацію.

Також вона повідомила, що надіслала запити до російської омбудсмена Тетяни Москалькової та голови Ради при президенту РФ з прав людини Михайла Федотова, для забезпечення належних умов тримання українських громадян та надання їм медичної допомоги. 

Також омбудсмен зазначила, що повідомила про порушення прав ув’язнених голову моніторингової місії ООН із прав людини в Україні Фіону Фрейзер.

«Я постійно отримую інформацію і про недотримання прав людини у місцях позбавлення волі на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей», — зазначита Денісова.

Вона уточнила, що на цій території розташовані 28 колоній, де станом на 2014-й рік перебувало більше 16 тисяч засуджених. За її словами, майже 900 в’язнів написали заяви, що хочуть відбувати покарання на підконтрольній українському урядові території. 

Денісова вкотре нагадала що Україна готова до обміну ув’язненими.

16 листопада представниця України у ТГК Ірина Геращенко повідомила, що Україна готова віддати понад 20 громадян Росії, засуджених в Україні, понад 60 бойовиків для звільнення заручників та політв'язнів.

Раніше лідер кримських татар Мустафа Джемілєв сказав, що вважає нераціональним обмін українських політв'язнів на ув'язнених громадян Росії, яких утримують в Україні.

6 листопада українська сторона вчергове звернулася до представників РФ з вимогою негайно надати офіційну відповідь на пропозицію передати їм 23 росіян в обмін на політв‘язнів Кремля. Однак Моска заблокувала питання звільнення заручників та політв’язнів.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Пов`язані новини