Кінотеатри в Україні з 2 липня запрацювали у карантинному режимі. Їх закрили ще 17 березня разом із рештою закладів культури, а повернутися до роботи дозволили одним із останніх. Ми розпитали директорів київських кінотеатрів про те, які вимоги до них висунули, як вони їх виконуватимуть і що показуватимуть у час, коли світові прем'єри скасували чи перенесли.

Які вимоги до глядачів і працівників?

На показах у карантинному режимі продаватимуть квитки лише на половину місць. Між глядачами має бути дистанція у 1,5 метра, задля чого залу поділили як шахову дошку — з боків, а також згори та знизу глядацького місця мають бути порожні крісла. Утім, кінотеатри по-різному вирішили підійти до ситуацій, коли квитки купують люди з однієї компанії. Так, у «КІНО42» на Подолі продаватимуть квитки через місце, але розуміють, що під час сеансу люди можуть сісти поруч — тому їх прохатимуть зберігати дистанцію. У мережі «Планета Кіно» продаватимуть квитки поруч, але тільки по двоє. А от у «Жовтні» рекомендують зберігати шаховий порядок, хоча зауважують, що МОЗ дозволяє сидіти поруч групам до 4 людей.

У фойє кінотеатрів необхідно носити маску, а от у залі її вже можна буде зняти — їсти попкорн чи пити солодку воду ви зможете. Щоправда, доступ до них має бути закритий: напої й наїдки тепер не наливатимуть і не насипатимуть на місці, а заздалегідь фасуватимуть в одноразову тару. Також на вході до зали й поруч із касою мають бути позначки для збереження дистанції. Квитки ж усі кінотеатри радять купувати онлайн або ж розраховуватися в касі безконтактною карткою чи мобільним гаманцем.

До самих кінотеатрів висунули низку санітарних вимог. Працівникам доведеться носити маски весь час, а перед роботою їм вимірюватимуть температуру. Перед сеансами зали довше провітрюватимуть, а всі поверхні, до яких можна доторкнутися, ретельно протиратимуть. 

Каса кінотеатру «КІНО 42». Київ, 2 липня 2020 року
Фото:

Жанна Бабаєва/hromadske

Як карантинні правила вплинуть на кінотеатри?

Удвічі знизилася максимальна кількість глядачів на одному показі. Співзасновник «КІНО42» Ілля Гладштейн жартує, що тепер заклад тимчасово перетворився на «КІНО21», адже 42 — це кількість крісел у залі. Але ще більше вплинуть часові обмеження: додатковий час на прибирання та провітрювання зали «з’їсть» щонайменше 1 сеанс на день, а у Києві заборона на роботу після 22:00 забере ще 1 вечірній показ. 

Звісно, впливає і карантин загалом: люди поки або бояться приходити, або ж навпаки — не хочуть іти в кінотеатр, який вимагає дотримуватися заходів безпеки. «Нішеві» кінотеатри, як-от «КІНО42» і «Жовтень», розраховують на лояльність глядачів, а мережа «Планета Кіно» ще на карантині запустила продаж «підвішених» сертифікатів — тепер можна обрати показ і обміняти їх на квитки.

Кіномаркет у «Планеті Кіно» в ТРЦ «Блокбастер». Київ, 2 липня 2020 року
Фото:

Жанна Бабаєва/hromadske

Що показуватимуть?

Карантинна програма для кінотеатрів — своєрідний виклик. Під час пандемії світові й українські прем’єри переносять, тож нині кінотеатри повертаються зі стрічками, які показували на момент впровадження карантину. Деякі вітчизняні й зарубіжні фільми мають презентувати в серпні та вересні, але низку великих прем’єр уже поставили на 2021-й. В умовах контентного голоду нове життя отримали українські стрічки: у прокат повернулися, зокрема, «Мої думки тихі» та «Черкаси». 

Мережа «Планета Кіно» вирішила повторити картини, які вже здобули популярність: серед них — останні частини «Вартових галактики», «Як приборкати дракона», «Піратів Карибського моря», «Людини-павука» та «Бетмена». У серпні ж чекають на прем’єри фільму «Мулан» і нової картини Кристофера Нолана «Тенет».

Директорка «Жовтня» Юлія Антипова сподівається, що відсутність голлівудських прем’єр не відверне глядачів, адже аудиторія кінотеатру орієнтована радше на авторське та незалежне кіно. Нині там можна переглянути мультфільми Хаяо Міядзакі, «Пригоди Піноккіо» Роберто Беніні та переможця Канн і «Оскара» — корейську стрічку «Паразити». 

У «КІНО42» також поки що показуватимуть знакові фільми минулих років, серед яких «Капітал у ХХІ сторіччі» та «Моє покоління». Також повернуться перегляди з обговореннями: це будуть фільми «Української нової хвилі» — розпочнуть уже цієї суботи із зустрічі з режисеркою Мирославою Клочко.

Серед українських стрічок, прем’єра яких може відбутися невдовзі, «Толока» Михайла Іллєнка — фільм, вихід якого планували свого часу ще до 200-річчя Шевченка у 2014-му, а її березневу прем’єру скасували через коронавірус.

Афіші у кінотеатрі «Жовтень». Київ, 2 липня 2020 року
Фото:

Жанна Бабаєва/hromadske

Поділитись: