В уряді Китаю погодились піти на поступки у торговельних переговорах зі США, зокрема відмовитись від практики, коли Китай вимагає в американських компаній, що працюють в країні, ділитися своїми технологіями.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела у переговорному процесі між США та Китаєм.

Зазначимо, Китай практикує систему співпраці з іноземними інвесторами, при якій від технологічних компаній вимагають передавати частину своїх технологій уряду країни для того, аби отримати дозвіл на початок роботи та будівництво заводу у Китаї. Зокрема, це дозволило Китаю протягом останніх років створити низку технологічних компаній, які використовують переважно американські технології для створення власних смартфонів, планшетів та іншої техніки.

Китай погодився відмовитися від цієї практики взамін на укладання нової торговельної угоди зі США та скасування американським урядом мит на близько 250 мільярдів доларів китайських товарів, які щороку країна продає до США.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Наразі між країнами триває тимчасове «перемир’я», яке мало закінчитися 1 березня 2019 року. Однак наприкінці лютого 2019 року Трамп оголосив, що продовжить термін «перемир’я» ще на 1 місяць.

Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

11 грудня повідомлялось, що Китай готується зробити перший крок до деескалації у торговельній війні зі США. Зокрема, там погодились знизити мита на американські автомобілі.

Такий крок з боку Пекіна послідував після переговорів Трампа та президента Китаю Сі Цзіньпіня на саміті «Великої двадцятки» в Аргентині. Лідери країн домовилися не запроваджувати нові мита на імпорт з обох держав у майбутні 3 місяці. За цей час вони обговорять подальше. 25 лютого Трамп продовжив термін торговельного «перемир'я».

Нагадаємо, що 17 вересня 2018 року США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

Поділитись: