Китай не втручається в угоду між «Мотор Січ» і китайськими компаніями — посол КНР
Китайський уряд не втручається в угоду між відкритим акціонерним товариством «Мотор Січ» і китайськими компаніями.
Про це заявив посол КНР в Україні Ду Вей на прес-брифінг в Києві 30 серпня, передає «Інтерфакс-Україна».
«Нам складно спрогнозувати, як буде далі (розвиватися ситуація — ред.). Але ми не беремо участі і не втручаємося в цю угоду», — сказав китайський дипломат, підкресливши, що це комерційна діяльність приватних компаній.
Посол зазначив, що не володіє інформацією про те, чи знаходиться контрольний пакет акцій українського підприємства в заставі у державного China Development Bank.
«Я не володію цією інформацією, не чув про це», — сказав Ду Вей.
Розкриваючи позицію китайського уряду дипломат зазначив, що, по-перше, комерційна діяльність має відповідати ринковим правилам. По-друге, китайські підприємства, які здійснюють діяльність за кордоном, повинні дотримуватися законів країн, де вони працюють.
«І третє: права та інтереси китайських підприємств, які ведуть діяльність за кордоном, мають бути захищені», — підсумував посол КНР.
Він також відкинув звинувачення радника президента США з питань національної безпеки Джона Болтона щодо недобросовісної економічної поведінки Китаю.
«Висловлювання пана Болтона про те, що Китай краде технології, — чистої води наклеп», — підкреслив Ду Вей.
Він також назвав «безвідповідальними» заяви радника президента США щодо критики ініціативи «Один пояс — один шлях».
Напередодні стало відомо, що Болтон збирається відвідати Україну. Американське видання The Wall Street Journal писало, що Болтон приїде у Київ і намагатиметься переконати українське керівництво відмовитися від ідеї продажу компанії «Мотор-Січ» китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation. На думку американської сторони, продаж цього заводу як одного з головних світових виробників двигунів для авіаційної промисловості у рази підвищить оборонні спроможності Китаю.
Наразі угода з продажу контрольного пакету акцій «Мотор-Січі» вже підписана, проте її ще має схвалити Антимонопольний комітет.
27 серпня радник президента США з питань нацбезпеки Джон Болтон провів зустріч із секретарем Ради національної безпеки та оборони України Олександром Данилюком у Києві. Він застеріг українську владу від китайської дипломатії «створення заборгованостей», пропонованих зовні привабливих фінансових умов, які можуть нашкодити економіці України, і крадіжці інтелектуальної власності.
Як приклад «крадіжки військових технологій» Болтон навів приклад, що п'яте покоління китайських літаків дуже схоже на американські F-35.
У липні журналісти Bihus.Infо з'ясували, щопідприємство «Мотор Січ» попри заборону експорту військової техніки в Росію, продовжує співпрацювати з російською армією та спецслужбами, зокрема на території анексованого Криму.
Після цього розслідування за компанію взялася Служба безпеки України.
Президент «Мотор Січі» — В'ячеслав Богуслаєв — герой України, народний депутат 5-го, 6-го, 7-го та 8-го скликань та член комітету нацбезпеки та оборони. Богуслаєв разом із директором представництва «Мотор Січі» у Москві Петром Кононенком володіють низкою підприємств у Росії («Борисфен», «Лосиный остров», «ЦИАМ», «Авиаремонт-МС», «ВКМС» та «ВК-МС»). За даними журналістів, «ВКМС» Богуслаєва з 2015 по 2016 роки постачала деталі для двигуна ТВ3-117 виробництва «Мотор Січ» на російський 218 авіаремонтний завод.
- Поділитися: