Китайське космічне управління опублікувало нові світлини й відео з Марсу, зроблені марсоходом Zhurong
Китайське національне космічне управління (CNSA) опублікувало нові відеозаписи та зображення зонда Tianwen—1, що приземлився на Марсі та досліджує цю планету.
Фотографії поширило CNSA, пише Xinhuanet.
На відео видно, як зонд розгортає парашут та спускається на марсіанську поверхню, а його марсохід Zhurong від’їжджає від своєї платформи та рухається поверхнею планети.
На оприлюднених світлинах показані краєвиди Марсу та сліди колій, залишені ровером.
У Китайському космічному агентстві заявили, що орбітальний апарат і марсохід перебувають у хорошому робочому стані та безпечно передають інформацію з Марсу.
Більше про марсохід
Zhurong — це перший марсохід, повністю розроблений Китаєм. Він прибув на Червону планету на борту орбітальної станції Tianwen-1. Зонд Zhurong запустили на Марс 23 липня 2020-го, і вже 10 лютого він успішно вийшов на орбіту планети. Упродовж трьох місяців апарат обстежував орбіту та готувався до плавної посадки. Таким чином Китай став третьою країною після США і СРСР, що доставила марсохід на Червону планету.
Станом на ранок 27 червня зонд Tianwen-1 провів навколо планети 338 днів, а його відстань до Землі становить приблизно 360 мільйонів км. Марсохід Zhurong вже відпрацював на Марсі 42 марсіанських дні та загалом проїхав 236 метрів.
Китайські науковці прогнозують, що Zhurong працюватиме щонайменше протягом 90 марсіанських днів. Один день на Марсі триває приблизно 24 години 39 хвилин.
Апарат вивчатиме підземні умови планети та спробує знайти там ознаки життя. Зонд має камеру й інструменти, які допоможуть проаналізувати місцеві породи та знайти лід. Проте дослідження поверхні Марса — це лише частина китайської місії.
Також на орбіту Червоної планети планують запустити космічний корабель, який вивчатиме Марс дистанційно.
Це вже не перша спроба Китаю досліджувати Марс. У 2011 році разом із Росією Китай запустив супутник «Іньхуо-1», але тоді він вийшов із ладу й упав у Тихий океан.
- Поділитися: