Новий китайський коронавірус Covid-19 менш смертельний, ніж інші, наприклад SARS та MERS. Також зараз є тенденція зі зменшення кількості заражених.

Про це на брифінгу заявив очільник Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреєсус.

За його словами, новий коронавірус смертельний у 2% випадках. Понад 80% заражених мали легку форму захворювання та видужували, у 14% випадках Covid-19 викликав важкі захворювання, включно з пневмонією та задишкою.

5% хворих перебували у критичному стані, який супроводжувався септичним шоком, дихальною недостатністю та поліорганною недостатністю.

Гебреєсус зазначив, що останні дані свідчать, що кількість нових випадків зараження коронавірусом зменшується, але водночас наголосив, що «цю тенденцію слід інтерпретувати дуже обережно».

«Тенденції можуть змінюватися по мірі ураження нових груп населення. Поки рано говорити, чи буде продовжуватися це зниження (кількості нових заражених — ред.). Поки розглядається кожен сценарій», — сказав він.

Також очільник ВООЗ заявив, що організація закликала виділити ще 675 мільйонів доларів на боротьбу країн з коронавірусом. Він подякував тим донорам, які вже зробили свій внесок.

За останніми даними, кількість людей, інфікованих китайським коронавірусом, збільшилась до 71 331. Через вірус померли 1 775 пацієнтів. У Гонконгу зафіксували 57 випадків інфікування та один смертельний випадок.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії, Індії та Африці. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
  • В Україні наразі немає випадків інфікування, однак відомо, що двоє українців є серед інфікованих на круїзному лайнері Diamond Princess, який перебуває на карантині біля порту Йокогама в Японії.
Поділитись: