Київ та усі області України не готові до послаблення карантину через високий рівень захворюваності на COVID-19
Місто Київ та усі українські області станом на 25 жовтня не готові до послаблення карантину через значний рівень захворюваності на COVID—19, який у декілька разів перевищує допустимі показники.
Про це свідчать дані МОЗ станом на 25 жовтня.
Спершу нагадаємо, що регіон вважається зі значним поширенням коронавірусу, в якому є хоча б одна з цих ознак:
- завантаженість ліжок медзакладах для хворих із COVID становить більш як 50% протягом п’яти днів підряд;
- середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менш як 24 тестування на 100 тисяч населення протягом останніх семи днів;
- показник захворюваності на COVID-19 за 14 днів на 100 тисяч населення перевищує 40 випадків;
- коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить понад 11%;
- показник зростання кількості випадків COVID-19 становить понад 10%.
У всіх регіонах перевищує показник захворюваності за 14 днів на 100 тисяч. Наприклад, у Хмельницькій області 360 випадків COVID-19 на 100 тисяч населення, у Житомирській області — 320 випадків, у Києві — 221 випадок, а допустимий показник — менше за 40 випадків.
Відносно найменший показник захворюваності за 14 днів у Кіровоградській області — 78 випадків на 100 тисяч та у Вінницькій області — 108 випадків на 100 тисяч.
Що у нас з епідемією та карантином?
В Україні та світі епідемія набирає обертів. У нас упродовж тижня виявляли у середньому 6000-7000 хворих щодоби. Київська школа економіки навіть прогнозує 10 тисяч хворих за добу у листопаді.
У МОЗ розробили алгоритм дій у разі погіршення ситуації відповідно до чотирьох рівнів небезпеки. Детальніше про них тут. Лише зазначимо, що жорсткий карантин обіцяють по всій Україні, коли щодоби виявлятимуть 11-15 тисяч хворих.
Поки в Україні діє адаптивний карантин, у межах якого регіони поділяють на карантинні зони за рівнем поширення COVID-19. Поділ, який почав діяти з 19 жовтня і до сьогодні, читайте тут. Про поділ, який діятиме з понеділка, 26 жовтня, читайте тут.
А щоб мінімізувати ризики інфікуватися, носіть маску у громадських місцях, дотримуйтеся дистанції у 1,5 метра, часто мийте руки й користуйтеся антисептиками. Якщо відчуваєте, що захворіли, залишайтеся вдома, зверніться до сімейного лікаря та повідомте про свій стан людям, з якими нещодавно контактували.
- Поділитися: