Міністр закордонних справ України Павло Клімкін впевнений, що курс країни в Європейський Союз і НАТО залишиться незмінним за будь-якого президента.

На думку очільника зовнішньополітичного відомства, українське суспільство не дозволить піти від основного напрямку зовнішньополітичної орієнтації країни, повідомляє CNBC.

«Я майже впевнений, що не буде повного розвороту назад, повороту направо або наліво у зовнішній політиці», — заявив Клімкін.

Крім того, він певен, що також нічого не зміниться у відносинах України з Росією, а те що відбувається між країнами, «це назавжди».

«Мова йде про наш менталітет, про нашу історію, про нас — українців. Україна продовжить рух до трансатлантичної спільноти в напрямку НАТО, ЄС. Можуть бути деякі відмінності, тимчасові рамки, але, з точки зору стратегії, це вирішено на сто відсотків», — заявив Клімкін.

Нагадаємо, Верховна Рада 7 лютого підтримала зміни до Конституції України, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО, а 19 лютого відповідний закон підписав Порошенко.

Ще в листопаді 2018 Конституційний суд визнав пропоновані зміни щодо членства в ЄС на НАТО такими, що відповідають Конституції. Раніше його підтримав комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони.

Центральна виборча комісія вже опрацювала понад 99% протоколів голосування на виборах президента України. Більшість голосів отримує Володимир Зеленський, розрив між чинним президентом Петром Порошенком та Юлією Тимошенко — близько 2,5%.

Явка на виборах президента по країні 64%: найактивніше голосувала Львівщина.

Поділитись: