Засуджений у Росії українець Станіслав Клих розповів матері, що його «накачали» психотропними препаратами в російській психіатричній лікарні.

Засуджений у Росії українець Станіслав Клих розповів матері, що його «накачали» психотропними препаратами в російській психіатричній лікарні.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

Зі слів матері Клиха, її сина вже перевели з лікарні в колонію.

«Поговорила із мамою Святослава Клиха — Тамарою. Вона розповіла, що нарешті говорила з сином по телефону — Станіслав зараз вже в колонії», — написала вона.

«Станіслав розповів, що в психіатричній лікарні його "накачали" психотропними препаратами, і він не знає, як це впливатиме на його стан в подальшому», — додала Денісова.

Також мати Клиха розповіла омбудсмену, що у Станіслава «дуже болять нирки, швидше за все після травми».

«Каже, що дуже важко, кожного місяця вона відправляє з пенсії гроші Станіславу. 26 липня Уряд прийняв постанову про виділення 100 тисяч гривень родинам політв'язнів. Розповіла пані Тамарі, що треба написати заяву і які документи оформити», — додала Денісова.

У липні повідомлялось, що Клиха перевели до психлікарні. Росія стверджувала, що політв’язня «перевели  за власним бажанням».

У вересні минулого року Клиха уже переводили до психіатричної лікарні у Магнітогорську. Згодом українця Клиха повернули з психлікарні до колонії.

У лютому повідомлялось, що у Росії до політв'язня Клиха допустили адвоката-правозахисника.

У січні Клиха етапували з Грозного у Чечні до Челябінська. 

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації Громадського «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: