Ексглава Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрій Клюєв, якого ЦВК зареєструвало кандидатом на дострокових виборах до Верховної Ради, сам повідомляв, що живе в Росії.

Про це повідомив в ефірі «Нині вже» на Громадському начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк, який займається справою Клюєва.

Раніше Клюєва оголосили у розшук через Інтерпол. За словами Горбатюка, у травні цього року Клюєв вказував село Шульгіно Одинцовського району Москви, інформуючи Інтерпол про своє місцеперебування.

«Слідчі направляли документи за різними адресами, і у тому числі до Донецька через Міжнародну кур’єрську пошту. І ці документи верталися через те, що Клюєв там не проживає», — додав Горбатюк. Він також зазначив, що Клюєва мають затримати щойно він повернеться в Україну.

2 липня Центральна виборча комісія зареєструвала ексглаву Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Клюєва кандидатом на дострокових виборах до Верховної Ради. До цього Клюєву відмовляли у реєстрації кандидатом через те, що він не проживав на території України з 2014 року як того вимагає закон. За українським законодавством, одна з вимог до кандидатів в депутати — проживання в Україні протягом останніх п'яти років.

Натомість, адвокат Клюєва довів у суді, що його клієнт останні п'ять років проживав не в Москві і не Підмосков'ї, а в окупованому Донецьку. Суд, своєю чергою, рекомендував ЦВК знову розглянути документи Клюєва, але комісія більшістю голосів вирішила зареєстрували ексочільник АП Януковича кандидатом.

Андрія Клюєва підозрюють в організації розгону студентів на Майдані 30 листопада 2013. На момент розстрілу протестувальників Клюєв очолював Адміністрацію президента Януковича.

З країни він утік наприкінці лютого 2014-го безперешкодно, попри підозру в причетності до масових убивств.

Також Клюєва підозрюють у заволодінні державним майном шляхом зловживання своїм службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, повторно і в особливо великих розмірах.

Поділитись: