Світ

КНДР попередила США про можливість зриву переговорів про ядерне роззброєння

28 серпня, 2018 19:51
Світ/КНДР попередила США про можливість зриву переговорів про ядерне роззброєння
Зберегти
Вигляд
Влада Північної Кореї надіслала державному секретарю США Майку Помпео листа з попередженням про можливість зриву переговорів щодо ядерного роззброєння Пхеньяна.

Влада Північної Кореї надіслала державному секретарю США Майку Помпео листа з попередженням про можливість зриву переговорів щодо ядерного роззброєння Пхеньяна.

Про це повідомляє CNN з посиланням на три джерела, знайомих з ходом переговорів.

Високопосадовці КНДР наголосили у листі, що переговори про денуклеарізацію «поставлені на карту й можуть зірватися».

Також у тексті зазначається, що діалог щодо ядерного роззброєння може не мати успіху, бо «США не готові прийняти очікування Північної Кореї, що ці переговори стануть кроком до укладання мирної угоди з Південною Кореєю».

Як пояснює телеканал, досі США не хотіли замінити угоду про перемир’я, яка поклала край бойовим діям на Корейському півострові, на офіційну мирну угоду, бо вона потребуватиме схвалення двох третин Сенату.

Джерела каналу зазначають, що в разі провалу переговорів між Пхеньяном та Вашингтоном КНДР може поновити ядерну та ракетну діяльність.

Нагадаємо, 25 серпня президент США Дональд Трамп скасував візит державного секретаря Майка Помпео до Північної Кореї і розкритикував позицію Китаю з питання ядерного роззброєння Корейського півострова.

У Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) заявили, що не бачать ознак ядерного роззброєння Північної Кореї.

У звіті Ради Безопасності ООН також йдеться, що КНДР не зупинила свою ядерну програму.

Раніше супутникові знімки зафіксували, як Північна Корея розпочала демонтаж ключових об’єктів на майданчику, що використовувався для розробки двигунів для балістичних ракет.

7 липня Міністерство закордонних справ КНДР назвало невдалим переговори з держсекретарем США Майком Помпео щодо ядерного роззброєння Корейського півострова.

2 липня представники США і КНДР вперше зустрілися після саміту Трампа та Кім Чен Ина.

12 червня Дональд Трамп уперше зустрівся з Кім Чен Ином на сінгапурському острові Сентоса.

Президент США та лідер Північної Кореї підписали «дуже важливий та всеосяжний документ», у якому йшлося про денуклеарізацію Корейського півострова, а також про передачу останків американських солдатів.

Трамп повідомив, що переговори з КНДР відбулися краще, ніж будь-хто міг очікувати.

Пов`язані новини