Північнокорейські хакери викрали два мільярди доларів за допомогою кібератак. Всі гроші пішли на військові програми.

Як повідомляє Reuters з посиланням на звіт незалежних експертів, спрямований до Ради безпеки ООН, жертвами хакерів стали банки і криптовалютні біржі. Всього КНДР здійснила 35 кібератак, постраждали щонайменше 17 країн.

Експерти стверджують, що напади на криптовалютні біржі дозволили Північній Кореї отримувала дохід, який важче відстежити, оскільки він «піддається меншому державному нагляду і регулюванню, ніж традиційний банківський сектор». Вказується, що хакери відмивали вкрадені гроші в кіберпросторі.

У звіті також говориться, що КНДР порушила санкції ООН. Країні заборонений експорт і імпорт деяких товарів, але експерти стверджують, що Північна Корея проводила незаконні поставки за допомогою кораблів, а також отримувала предмети, які вони пов'язують зі зброєю масового знищення.

Держдепартамент США закликав вжити заходів щодо Пхеньяна для припинення «зловмисної ​​діяльності в Інтернет-просторі».

Нагадаємо, військова розвідка США вважає, що Північна Корея продовжує виробляти ядерну зброю. За оцінками аналітиків, КНДР виробила 12 одиниць ядерної зброї із першої зустрічі президента Трампа з північнокорейським лідером Кім Чен Ином, яка була присвячена демілітаризації. В арсеналі КНДР може бути від 20 до 60 ядерних бомб.

Поділитись: