Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин вибачився перед президентом Південної Кореї Мун Чже Іном за вбивство південнокорейського чиновника. Той, за словами Пхеньяна, порушив її територіальні води й не реагував на попередження.

Про це повідомляє південнокорейське інформагентство Yonhap.

Йдеться про 47-річного працівника міністерства океанографії та риболовлі Південної Кореї, який зник вранці 21 вересня. Він перебував на човні з інспекцією біля острова Йонпхьондо, який фактично перебуває під контролем Сеула.

За даними південнокорейської розвідки, чиновник хотів утекти до Північної Кореї. Він вистрибнув із човна й попрямував до північнокорейських вод. Там чоловіка підібрало судно КНДР. Його допитали, після чого застрелили, облили бензином і підпалили, стверджує розвідка Сеула.

«Вважаємо, що Північна Корея вдалася до таких нелюдських дій і беззастережно застрелила чоловіка через карантин, уведений у зв’язку з поширенням COVID-19», — стверджують розвідники.

Вибачення Кіма

Наступного дня після заяви південнокорейської розвідки стало відомо, що лідер КНДР Кім Чен Ин надіслав листа з вибаченнями за інцидент перед президентом Південної Кореї Мун Чже Іном та іншими південними корейцями.

Версія подій Пхеньяна дещо відрізняється від тверджень Сеула. Північнокорейські військові побачили невідомого чоловіка у своїх територіальних водах на «плавучому матеріалі» та здійснили два попереджувальні постріли в повітря. Невідомий почав тікати від них.

Після цього вони здійснили 10 пострілів довкола «плавучого матеріалу», а коли підпливли до нього, то лише побачили там багато крові, але не тіло. Матеріал військові спалили, оскільки від нього вони могли заразитися коронавірусом.

Крім того, в заяві Кім Чен Ина висловлюється жаль із приводу того, що сталося, і тому там планують створити систему прибережного контролю, аби не спричиняти «незначних помилок чи великих непорозумінь».

Уперше за 12 років

Востаннє війська Північної Кореї вбивали громадянина Південної Кореї у 2008 році. Жінка випадково зайшла в заборонену зону на території КНДР — біля гірського курорту Кумґан, після чого її застрелили північнокорейські прикордонники.

Нині кордон між Північною та Південною Кореями дуже пильно патрулюється військами КНДР. Там це пояснюють небезпекою передачі коронавірусу, якого на півночі Корейського півострова офіційно не зафіксували.

Наприкінці липня КНДР повідомила про першу ймовірну підозру на COVID-19 — якраз у перебіжчика з Південної Кореї. Його, щоправда, не застрелили, а затримали й ізолювали. Підозра пізніше не підтвердилася.

Поділитись: