Автор книги «Справа Василя Стуса» Вахтанг Кіпіані планує подавати апеляцію на рішення Дарницького райсуду Києва про заборону продавати книгу, в якій згадують Віктора Медведчука.

Про це він написав у своєму Facebook.

Кіпіані зазначив, що за годину після рішення судді про заборону книги читачі розкупили весь наклад. Але додав — скоро надрукують новий.

За словами маркетологині видавництва Vivat (яке видало книгу) Катерини Аврамчук, новий наклад має бути готовий 2 листопада і становитиме 3 500 примірників.

Видавництво Vivat також повідомило про те, що буде поданий позов до апеляційного суду. Згідно з рішенням Дарницького районного суду Києва, з книги мають видалити такі фрази:

  • «...чи була можливість у Стуса обрати "менше зло". Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук»;
  • «...Медведчук на суді визнав, що всі "злочини", нібито вчинені його підзахисним, "заслуговують на покарання"»;
  • «... він (Медведчук ред.) фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?...»;
  • «...розпинав поета (Стуса ред.) — призначений державою адвокат Медведчук»;
  • «...шістка комуністичної системи Медведчук…».
  • «Злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи… Боявся КГБ чи просто завжди був циніком та аморальним типом?».

Суд зазначив, що коли ці фрази приберуть, книга може знову надійти у продаж.

Прессекретар голови політради партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктора Медведчука Олег Бабанін нам у коментарі заявив: «Суд задовольнив позов саме у тій частині, в якій нам це було важливо, і визнав ці брехливі висловлювання у творі Кіпіані, який вже не перший раз виконує замовлення відносно Віктора Медведчука».

Бабанін додав, що «Кіпіані програв один суд, а ми йому дамо можливість програти ще один». 

Що відбувається?

Дарницький районний суд Києва заборонив розповсюджувати тираж книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» в «такому вигляді», тобто зі згадками Віктора Медведчука. Суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують його честь та гідність.

«Віктор Медведчук просив визнати недостовірними дев'ять фрагментів у книзі «Справа Василя Стуса». Суд задовольнив позов частково. Тобто, три фрагменти визнані недостовірними, ще у трьох заборонив використання імені Медведчук як персонажа твору без його згоди», — зазначив адвокат Кіпіані В’ячеслав Якубенко.

Сам Вахтанг Кіпіані зазначив, що «ніхто вибачатися перед Медведчуком не буде». І додав, що, згідно з рішенням суду, мав би видалити ці епізоди. Однак автор цього не робитиме.

Що це за справа?

У серпні минулого року народний депутат України від «Опозиційної платформи — За життя» Віктор Медведчук звернувся до суду з проханням заборонити книгу журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» про українського дисидента та поета Стуса. Нам у коментарі політик заявляв, що подав позов проти Кіпіані, бо, на його думку, інформація в книзі не відповідає дійсності.

Медведчук позивався до автора книги Вахтанга Кіпіані, видавництва Vivat і книжкової фабрики «Юнісофт» та вимагав заборонити видання й розповсюдження книги «Справа Василя Стуса» «у будь-який спосіб на будь-якій території».

У книзі йдеться, зокрема, про судовий процес 1980-го року, під час якого Медведчук був адвокатом репресованого поета Василя Стуса. На думку Кіпіані, захисник поета не виконав свого обов’язку та був контрольований радянською системою.

Кіпіані був обурений бажанням Медведчука заборонити поширення книги «на будь-якій території». За його словами, станом на жовтень вже було продано тисяч примірників книги.

Поділитись: