Слухання у справі екс-голови передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа — Пола Манафорта — завершились без показань свідків захисту.

Слухання у справі екс-голови передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа — Пола Манафорта — завершились без показань свідків захисту.

Про це повідомляє «Голос Америки».

Зазначається, що ввечері 14 серпня завершились слухання у першій справі щодо Манафорта.

Однак, його адвокати вирішили не наводити аргументів на користь свого клієнта та не викликати свідків. 

Крім того, суддя відмовив у клопотанні захисту обвинуваченого про помилування їхнього клієнта.

Суддя наголосив, що сторони мали сильні аргументи, водночас є «підстави для вини Манафорта».

Остаточне рішення — за судом присяжних.

Зазначимо, що засідання суду щодо Манафорта, які відбувались  у місті Александрія, штат Вірджинія, стосуються окремих звинувачень щодо екс-радника Трама — відмивання коштів, порушення податкового законодавства і брехня щодо отримання кредитів у банку.

Відтак, за цими звинуваченнями судовий процес над Манафортом дійшов до завершення.

У середу, 15 серпня, присяжні відправляться в дорадчу кімнату для винесення вироку. Рішення повинно бути одностайним.

Інша справа щодо Манафота буде розглядатись у суді Вашингтона у вересні 2018 року.

Раніше повідомлялось, що сторона обвинувачення завершила допит свідків у справі Манафорта. Відтак, упродовж 10 днів 27 свідків дали свідчення щодо ймовірних злочинів Манафорта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича

Пола Манафорта звинувачують за 18 пунктами. Більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.

У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював із українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя

Спецпрокурор США Мюллер заявив, що Манафорт заробив понад 60 млн доларів в Україні.

Манафорта звинувачують у тому, що він отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Спецпрокурор США Мюллер оприлюднив список із 500 речових доказів у справі Манафорта. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером. 

Екс-політтехнологу Манафорту загрожує 305 років ув'язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну  причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.

Раніше колишній партнер екс-голови передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта — Рік Гейтс — заявив, що Манафорт допомагав Петру Порошенкові під час президентської кампанії 2014 року. Про це Гейтс заявив на судовому засідання у справі Манафорта.

В Адміністрації президента підтвердили, що команда Порошенка зустрічалася із Манафортом у 2014 році.

Гейтс також зізнавася, що допомагав Манафорту подавати неправдиві податкові декларації. Також раніше бухгалтерка Манафорта зізналася у підробці його документів для зменшення податків.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile