Захист Манафорта не викликав свідків, бо боявся перехресного допиту — журналіст
Захист екс—глави передвиборчої кампанії Дональда Трампа та колишнього радника Віктора Януковича Пола Манафорта відмовився викликати свідків, бо боявся, що прокуратура отримає компрометуючу інформацію під час перехресного допиту.
Захист екс-глави передвиборчої кампанії Дональда Трампа та колишнього радника Віктора Януковича Пола Манафорта відмовився викликати свідків, бо боявся, що прокуратура отримає компрометуючу інформацію під час перехресного допиту.
Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив журналіст «Голосу Америки» Руслан Петричка, який безпосередньо був на засіданні суду у справі Манафорта.
Він пояснив, що в США під час засідання суду сторона обвинувачення може допитувати свідків захисту.
«Це було загрозою. Якщо людина має якісь додаткові інкримінуючі дані, вона під присягою повинна їх сказати. Всі це розуміли», — пояснив Петричка.
Він додав, що сам Манафорт не скористався можливістю виступити, бо також боявся запитань від сторони обвинувачення.
«А також зважаючи на наступний суд, який пройде у вересні у Вашингтоні, де буде розглядатися справа незаконної діяльності у якості лобіста Пола Манафорта. Тобто всі би свідчення, які він дав тут під присягою, стають доказами і можуть бути використані в наступному суді проти Манафорта», — розповів журналіст.
15 серпня присяжні відправляться в дорадчу кімнату для винесення вироку. Рішення повинно бути одностайним.
Інша справа щодо Манафота буде розглядатись у суді Вашингтона у вересні 2018 року.
Раніше повідомлялось, що сторона обвинувачення завершила допит свідків у справі Манафорта. Відтак, упродовж 10 днів 27 свідків дали свідчення щодо ймовірних злочинів Манафорта.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича
Пола Манафорта звинувачують за 18 пунктами. Більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.
У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював із українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя
Спецпрокурор США Мюллер заявив, що Манафорт заробив понад 60 млн доларів в Україні.
Манафорта звинувачують у тому, що він отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Спецпрокурор США Мюллер оприлюднив список із 500 речових доказів у справі Манафорта.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером.
Екс-політтехнологу Манафорту загрожує 305 років ув'язнення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.
Раніше колишній партнер екс-голови передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта — Рік Гейтс — заявив, що Манафорт допомагав Петру Порошенкові під час президентської кампанії 2014 року. Про це Гейтс заявив на судовому засідання у справі Манафорта.
В Адміністрації президента підтвердили, що команда Порошенка зустрічалася із Манафортом у 2014 році.
Гейтс також зізнавася, що допомагав Манафорту подавати неправдиві податкові декларації. Також раніше бухгалтерка Манафорта зізналася у підробці його документів для зменшення податків.
- Поділитися: