Колишній заступник генпрокурора Віктор Трепак сумнівається, що після його відставки у справі вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк можливий суттєвий прогрес.

Про це Трепак розповів в інтерв'ю «Українській правді».

«Найоптимістичніша перспектива подальшого розслідування, на мій погляд, це утримати ті позиції, на які ми вийшли. Якщо прокурорам не будуть заважати, то вони належно їх процесуально закріплять і приймуть відповідні процесуальні рішення. А ось на рахунок подальшого ривка у цій справі — у мене великі сумніви», — зазначив Трепак.

За його словами, замовники і організатори нападу на Катерину Гандзюк можуть уже «накривати стіл» тим, хто домігся таких змін в організації розслідування цієї справи.

Він також переконує, що за кілька останніх місяців у справі Гандзюк був зроблений прорив. Майже одночасно з Трепаком подав у відставку начальник департаменту нагляду за спеціальними органами правопорядку Олег Денега. Саме цей департамент під його керівництвом займався розслідуванням «справи Гандзюк» і справи про діяльність злочинної організації, що діяла на території Херсонської області, каже Трепак.

Тепер же, за його словами, справою Гандзюк займається новопризначений заступник генпрокурора Олексій Симоненко. Він також займається справою про вбивство Павла Шеремета. Водночас інший заступник генпрокурора, Андрій Любович, курує справами Майдану.

«Генпрокурорка віднесла до сфери відповідальності Любовича ДБР і справи Майдану (наразі вони розслідуються ДБР), а Симоненка — слідство Нацполіції і СБУ. Справами про вбивство Шеремета і про напад на Гандзюк тепер безпосередньо займається Симоненко. Наскільки я знаю, він уже як один з процесуальних керівників увійшов до групи прокурорів, які здійснюють процесуальне керівництво у справі Гандзюк», — розповів Трепак.

Нагадаємо, Трепак написав рапорт на звільнення з Офісу генпрокурора після того, як генеральна прокурорка Ірина Венедіктова змінила функціональні обов'язки своїх заступників. У Трепака, зокрема, забрали «справи Майдану» та справу Гандзюк.

31 березня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала заяву про його відставку.

Поділитись: