Український олігарх Ігор Коломойський запропонував, щоб за президентства Володимира Зеленського прем’єр-міністром був голова Нафтогазу Андрій Коболєв. Можливість прем'єрства Арсена Авакова Коломойський відкинув.

Про це Коломойський заявив в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Я вважаю, що Зеленський — це ідеологія розвитку країни. Політична легітимність. Аваков? Давайте не будувати беззмістовні статичні конструкції. Може йому взагалі не потрібне це прем’єрство, може він залишиться собі й надалі міністром внутрішніх справ і буде гарантом стабільності. Для такого як Зеленський це важлива опора. А прем’єром нехай стане Коболєв. Тому що він же технічна людина, яка буде виконувати концепцію розвитку країни», — повідомив Коломойський.

Він також зазначив, що підтримує Коболєва у тому, що той виписав топ-менеджменту Нафтогазу 46 мільйонів доларів премій після перемоги над Газпромом у Стокгольмському арбітражі.

«Взагалі він взяв там якісь копійки. Він врятував для країни від 50 до 80 мільярдів доларів. Тобто, будь-яка юридична компанія взяла б навіть якщо 1%, то це склало б 600 мільйонів доларів», — зазначив Коломойський.

Він також заявляв, що після обрання до парламенту партії «Слуга Народу» ціни на газ для населення можуть знизитися.

«На газ президент повпливає, коли партія («Слуга народу» — ред.) виграє. Знизить зараз електроенергію, а тарифи на газ — коли ви оберете «Слугу народ», — заявив Коломойський.

Крім цього олігарх закликав звільнити заступницю голови Нацбанку Катерину Рожкову.

20 березня в уряді продовжили контракт з Андрієм Коболєвим на рік, але конкурс на голову компанії проведуть у 2020 році. Водночас Кабмін звузив повноваження наглядової ради Нафтогазу, залишивши за собою право звільняти голову компанії (раніше це могла зробити лише наглядова рада).

Нагадаємо, що 13 березня наглядова рада Нафтогазу надіслала уряду пропозицію продовжити з головою правління Нафтогазу Андрієм Коболєвим контракт до 22 березня 2020 року та зменшити йому зарплату у 2 рази.

В оновленому контракті також передбачено, що умовою продовження контракту з правлінням Нафтогазу є збільшення обсягів видобутку газу та успішне проведення розділення Нафтогазу на 2 компаній відповідно до європейського законодавства.

Нагадаємо, Нафтогаз оголосив про виплату 41 співробітнику $46 млн премії за перемогу у Стокгольмському арбітражі. Сума, яку компанія вирішила виплатити своїм співробітникам, складає 1% від суми виграшу в арбітражі (4,6 мільярда доларів) та складе 46,3 мільйона доларів. При цьому преміювати вирішили 41 особу, яка «прямо чи опосередковано внесла значний вклад у досягнення результату».

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман направив листа наглядовій раді Нафтогазу через мільйонні премії. «Я стурбований таким рішенням, тому направив офіційного листа до наглядової ради Нафтогазу, щоб вони переглянули це рішення», — повідомляв Гройсман.

Перевіркою премій зайнялася Рахункова палата. Пізніше уряд заборонив виплачувати премії держслужбовцям

Поділитись: