Економіка

Коломойський володіє активами в США, вартість яких може сягати чверті мільярда доларів — розслідування

Новое время
Економіка/Коломойський володіє активами в США, вартість яких може сягати чверті мільярда доларів — розслідування
Зберегти
Вигляд
Федеральна служба розслідувань США зацікавилась активами українського олігарха Ігоря Коломойського. Так, за їхніми даними Коломойський володіє активами в США, зокрема офісами та готелями, вартість яких може сягати 250 мільйонів доларів (близько 7 мільярдів гривень).

Про це йдеться в статті журналу «Новое время».

Через розслідування походження активів Коломойського працівниками ФБР, олігарху довелося переїхати зі Швейцарії до Ізраїлю, адже влада Швейцарії, у разі доведення факту злочину Коломойського, змогла б видати його США.

У матеріалі НВ повідомляють, що, за даними сайту сleveland.com, Коломойський і його партнери по компанії Optima Management є найбільшими гравцями на ринку офісної нерухомості в Клівленді, місті у штаті Огайо на сході США. За даними видання Miami Herald, на скупку тамтешніх активів Optima витратила близько 250 мільйонів доларів.

Один із активів Коломойського та його партнерів у Клівленді — готель Westin на 472 кімнати. Optima придбала його у 2011-му році за 9 мільйонів доларів у компанії, пов'язаної з американським банком Lehman Brothers, після фінансової кризи. Нині, повідомляє видання, Коломойський з партнерами уже вклали у реконструкцію готелю 64,5 мільйона доларів.

Зазначимо, що Ігоря Коломойського в Україні підозрюють у тому, що він незаконно вивів з ПриватБанку до 110 мільярдів гривень напередодні його націоналізації. Після втрати контролю над ПриватБанкум, у Коломойського в Україні лишився нафтовий, медійний бізнес, а також підприємства у інших галузях промисловості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нафтовий тиск: як Коломойський втрачає вплив в енергетиці

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таксист, працівник заправки та 28 підприємств: як Коломойський вивів гроші з ПриватБанку

Пов`язані новини