Верховна Рада нарешті може розглянути проект про створення Антикорупційного суду. Окрім президентського, зареєстровано ще три альтернативних проекти закону. Про те, коли в Україні може з'явитися цей орган — говоримо у програмі «Реформа» на Громадському, о 21:00:

Цього тижня Верховна Рада нарешті може розглянути проект про створення Антикорупційного суду. Окрім президентського, зареєстровано ще три альтернативні законопроекти.

Про те, коли в Україні може з'явитися цей орган, говорили в програмі «Реформа» на Громадському о 21:00: 

  • Боротьба за антикорупційний суд. Коли може з'явитися новий орган, кому найбільше потрібен та яким має бути? Про це в студії дискутували народний депутат від БПП Валерій Карпунцов та юристка Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.  Вона зокрема наголосила, що президентський законопроект не відповідає вимогам у ключових місцях, а саме в процедурі добору антикорупційних суддів, юрисдикції суду, та загалом виписаний так, що за ними створити Антикорупційний суд або неможливо, або це займе нвизначений проміжок часу. Гості ефіру також розповіли, що президентський законопроект про Антикорупційний суд є основним і його не будуть поєднувати з депутатськими.
  • Монополія на корупціонерів. Чому Нацагентство запобігання корупції забороняє правоохоронцям порушувати справи про незаконне збагачення та наскільки це законно, пояснив член правління Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк.
  • Під пильним оком громадян. Чому уряд не передбачив участі громадськості при формуванні Державного бюро розслідувань та на що впливають громадські ради контролю? Спілкувалися зі співавтором закону про ДБР та головним експертом групи РПР з реформування органів правопорядку Олександром Банчуком.
Поділитись: