Президентський законопроект про створення Антикорупційного суду не відповідає вимогам МФВ та рекомендації Венеційської комісії.

Президентський законопроект про створення Антикорупційного суду не відповідає вимогам МФВ та рекомендації Венеційської комісії.

Про це в ефірі програми «Реформа» на Громадському сказала юристка Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

«Ми отримали законопроект, який просто не відповідає рекомендаціям Венеційської комісії», — зазначила Красносільська.

Вона наголосила, що законопроект не відповідає вимогам у  ключових місцях, а саме в процедурі добору антикорупційних суддів, юрисдикції суду, та загалом виписаний так, що за ними створити Антикорупційний суд або неможливо, або це займе нвизначений проміжок часу.

Дивіться повний ефір програми «Реформа».

Раніше Міжнародний валютний фонд у листі голови місії МВФ до України Рона ван Родена назвав ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у наявній редакції «порушенням зобов’язань перед міжнародними партнерами».

Лист направили на адресу голови адміністрації президента України Ігоря Райніна, а копії надіслали прем’єру, спікеру, кільком міністрам та представникам уряду.

Організація Transparency International Україна запропонувала президентові України Петру Порошенку відкликати законопроект №7440 «Про Вищий антикорупційний суд» та внести його з урахуванням рекомендацій Венеційської комісії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охорона суддів та стандарти ЄСПЛ: головне у проекті Порошенка про Антикорупційний суд

22 грудня Порошенко зареєстрував у Раді законопроект № 7441 «Про Вищий антикорупційний суд». Напередодні Адміністрація президента повідомляла, що група експертів представила Порошенку новий законопроект про Антикорупційний суд.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України. Серед його запланованих функцій має бути, зокрема, ведення справ Національного антикорупційного бюро.

 

Поділитись: