Президентський законопроект про Антикорупційний суд є основним і його не будуть поєднувати з депутатськими.

Президентський законопроект про Антикорупційний суд є основним і його не будуть поєднувати з депутатськими.

Загалом їх є чотири, нагадав в ефірі програми «Реформа» на Громадському народний депутат від БПП Валерій Карпунцов.

Він наголосив, що інші внесені законопроекти, зокрема депутатом від БПП Сергієм Капліним,  є альтернативними, і на його думку, створюються серед іншого для того, щоб «привернути увагу до себе, як до політика чи політичної сили», а також спричинити якусь дискусію.

«Вони не будуть грати ніякої процесуальної ролі», — зазначає Карпунцов.

Юристка Центру протидії корупції Анастасія Красносільська каже, що «абсолютно очевидно, що за основу буде взятий президентський законопроект».

«Я не бачу політично ніяких інших тому можливостей», — зазначила Красносільська і додала, що ймовірніше за все законопроект буде правитися до другого читання:

«Наскільки, це вже питання того, наскільки ми будемо готові далі ганьбитися перед міжнародною спільнотою і стверджувати, що законопроект президента відповідає Вінеційці, або будемо готові взятися за здоровий глузд і правити його», — наголосила юристка.

Вона також зазначала, що президентський законопроект не відповідає вимогам у ключових місцях, а саме в процедурі добору антикорупційних суддів, юрисдикції суду, та загалом виписаний так, що за ними створити Антикорупційний суд або неможливо, або це займе нвизначений проміжок часу.

Дивіться повний ефір програми «Реформа».

Раніше Міжнародний валютний фонд у листі голови місії МВФ до України Рона ван Родена назвав ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у наявній редакції «порушенням зобов’язань перед міжнародними партнерами».

Лист направили на адресу голови адміністрації президента України Ігоря Райніна, а копії надіслали прем’єру, спікеру, кільком міністрам та представникам уряду.

Організація Transparency International Україна запропонувала президентові України Петру Порошенку відкликати законопроект №7440 «Про Вищий антикорупційний суд» та внести його з урахуванням рекомендацій Венеційської комісії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охорона суддів та стандарти ЄСПЛ: головне у проекті Порошенка про Антикорупційний суд

22 грудня Порошенко зареєстрував у Раді законопроект № 7441 «Про Вищий антикорупційний суд». Напередодні Адміністрація президента повідомляла, що група експертів представила Порошенку новий законопроект про Антикорупційний суд.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України. Серед його запланованих функцій має бути, зокрема, ведення справ Національного антикорупційного бюро.

Поділитись: