Команда Зеленського пропонує пробачити ФОПам 7,4 млрд грн боргів з ЄСВ

Економічний та податковий радник новообраного президента України Володимира Зеленського Данило Гетманцев повідомив, що наразі команда президента працює над законопроектом, який списує борги з єдиного соціального внеску, які мають фізичні особи—підприємці.

Про це Гетманцев повідомив «Новому времени».

Мова йде про списання боргів з ЄСВ, що накопичилися у так званих «сплячих» ФОПів, тобто тих підприємців, які працювали сезонно або тимчасово не здійснювали господарської діяльності, проте яким нараховували борги з ЄСВ.

«Спочатку планується публічне обговорення, врахування зауважень, а надалі внесення у Верховну Раду в якості законодавчої ініціативи президента», — повідомив Гетманцев.

Зазначимо, що у 2016 році набули чинності нові правила сплати ЄСВ малими підприємцями ФОПами: цей збір необхідно було сплачувати постійно, навіть у разі, якщо підприємець не здійснював господарської діяльності (наприклад, працював сезонно). Це призвело до масового закриття ФОПів по всій Україні. У команді Зеленського вважають, що частина сезонних чи «сплячих» ФОПів тоді не встигла закритися, через що у них накопичилися борги перед державою.

«Є багато людей, які реально не здійснювати діяльності. Є ті, хто реєстрував ФОПи ще у 2014-15 роках і забув про них, їм весь час ніхто нічого не казав, а зараз, після трьох років, коли вже минають терміни давності за цими нарахуваннями, про них згадують та відправляють податкові повідомлення. І реально нічого зробити не можливо, бо дійсно по закону вони мають платити», — повідомив Гетманцев.

Раніше Гетманцев розкритикував рішення уряду знизити ставку ЄСВ з понад 34% до 22%.

Напередодні Гетманцев озвучив перші податкові законопроекти, які Зеленський внесе на розгляд Ради після інавгурації. Серед них — запровадження податку на виведений капітал, реформа податкової міліції та запровадження боротьби з ухиленням від оподаткування (плану BEPS).

Раніше у Пенсійному фонді повідомляли, що недоотримали 2 мільярди гривень доходів від ЄСВ.

У Міністерстві соціальної політики запропонували підвищити ставки ЄСВ для підприємств зі шкідливими умовами праці на 7-15%.