Президент Петро Порошенко ігнорує пропозицію Комітету захисту журналістів щодо міжнародної підтримки розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета, а український уряд «не хоче, або не може» захистити журналістів. Про це в інтерв’ю Громадському повідомив виконавчий директор Комітету Джоел Саймон.

«Місія Комітету захисту журналістів зустрічалася з президентом Порошенком, коли ми були в Києві у 2017 році, і він пообіцяв нам, що будуть результати, буде прогрес. Наприклад, він казав, що буде прес-конференція, щоб проінформувати українців про прогрес у розслідуванні. Але вона так і не відбулась. Чи то президент не прагне правосуддя, або ж існують якісь сили в Україні, які його стримують від дій у цій справі… Ми співпрацювали з українськими дипломатами, чиновниками в Києві. Ми спілкувалися з президентом. Петро Порошенко знав, що йому усіляко раді допомогти і надати міжнародну підтримку в розслідуванні. Ми зверталися до європейської влади, і вони хотіли надати підтримку, однак українська сторона на співпрацю не пішла», — повідомив він.

Саймон додав, що прогресу в справі немає. Водночас, наголосив, що про справу пам’ятають та будуть нагадувати.

«Ми не зупинимося, не полишимо цю справу. Немає різниці, скільки часу на це піде, але ми будемо піднімати це питання за кожної нагоди. Я сподіваюся, що всім людям, які причетні до цього злочину чи покривають його, це просто так не минеться. І одного дня (можливо, це станеться нескоро), вони постануть перед правосуддям», — додав Джоел Саймон.

Громадське звернулося до Адміністрації президента та Генеральної прокуратури із запитом щодо розслідування справи Шеремета та реакції щодо пропозиції Комітету.

Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. 

Убивство Шеремета, розслідування якого високопосадовці публічно називали «справою честі», досі залишається нерозкритим. У Генпрокуратурі повідомили, що відпрацьовують 4 версії щодо вбивства Павла Шеремета. З моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.

Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайт, наразі у справі про вбивство Шеремета немає жодного офіційного підозрюваного. У МВС заявляють, що розслідування справи ускладнює російське громадянство Шеремета.

10 травня 2017-го журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета.У ньому йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Співзасновник міжнародного проекту розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван вважає, що українська влада свідомо не розслідує вбивство журналіста

Попри вимоги журналістів, у день других роковин вбивства Шеремета публічного звіту про хід розслідування правоохоронці не надали.

Поділитись: