Комітет не підтримав кандидатуру ректора Чернігівського політеху та ексрегіонала Шкарлета на посаду міністра освіти

Ректор Чернігівського національного технічного університету Сергій Шкарлет
Ректор Чернігівського національного технічного університету Сергій ШкарлетПортал Чернігова

Парламентський комітет з питань освіти, науки та інновацій не підтримав кандидатуру ректора Чернігівського національного технічного університету Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти та науки.

Про це заявила речниця комітету Наталя Піпа від партії «Голос», передає «Интерфакс-Украина».

Перед тим прем'єр-міністр Денис Шмигаль запропонував Верховній Раді призначити Шкарлета міністром освіти.

Про те, що Шкарлет претендує на посаду очільника МОН, казав президент Володимир Зеленський. Згодом він сам з’їздив до Чернігівщини, де зокрема відвідав місцевий політех.

Що відомо про Сергія Шкарлета

Народився 9 жовтня 1972 року у місті Коканд в Узбекистані, навчався у Київському політехнічному інституті за спеціальністю «Математичне забезпечення системи автоматизації», а згодом — у Фінансово-економічному інституті при Чернігівському технологічному інституті за спеціальністю «Облік і аудит».

У 1995 році працював нетривалий час інженером-конструктором Ніжинського НВК «Прогрес», з 1996 року почав викладати.

У 2010 році балотувався до Чернігівської облради від «Партії регіонів». В одному з інтерв’ю казав, що підтримує Віктора Януковича з 2004 року.

«Політичні орієнтири я обрав ще у 2004 році. На президентських виборах підтримував Віктора Януковича. Не змінив своїх переконань навіть тоді, коли довелося відчути на собі певний тиск тодішньої правлячої партії, яка наполегливо пропонувала отримати її партквиток. Я повністю поділяю погляди і принципи Партії регіонів», — сказав він тоді.

Водночас вже у 2015 році він балотувався до Чернігівської облради вже від «Блоку Петра Порошенка», але програв вибори.

Зазначимо, антиплагіатна ініціатива «Дисергейт» опублікувала у виданні «Дзеркало тижня» заяву про факти масштабного академічного плагіату в науковому доробку Сергія Шкарлета. Про це ж ідеться і на сайті «Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях».