Президент Володимир Зеленський назвав чотирьох кандидатів на посаду міністра освіти та науки, до одного з них найближчим часом поїде у Чернігів.

Кандидатів Зеленський озвучив на зустрічі з журналістами в резиденції «Залісся» 6 червня, пише УНІАН.

Президент повідомив, що на посаду міністра освіти претендує, зокрема, ректор Чернігівського технологічного університету Сергій Шкарлет.

Зеленський уточнив, що найближчим часом планує відвідати Чернігів: «Я збираюся прийти в університет, я хочу подивитись, який він має вигляд. Я хочу поговорити зі студентами й зрозуміти, що це за людина».

Також він заявив, що кілька разів пропонував цю посаду народному депутату, голові комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Сергію Бабаку

«У Бабака такий пріоритет від президента України, як у жодної іншої людини в цій державі. Але коли президент говорить пану Бабаку п'ять разів на день останній тиждень: май совість, йди в міністри», — зазначив глава держави.

За його словами, Бабак не підтримує жодного кандидата на посаду міністра освіти.

«Він каже: чудовий заступник міністра. Ну, це не розмова. Він знайшов мені вже шість заступників міністра замість одного міністра», — сказав Зеленський.

Крім того, він розповів, що на посаду міністра освіти йому рекомендували керівника Апарату Офісу президента Олексія Дніпрова, який був заступником міністра освіти Дмитра Табачника.

Також Зеленський повідомив, що претенденткою на посаду міністра освіти та науки є докторка наук, старша наукова співробітниця, заступниця директора з наукової роботи Інституту математики Національної академії наук України Олександра Антонюк.

«Є прекрасна людина в науці — Олександра Антонюк, я впевнений, що вона до нас доєднається. Як кандидатура — вона дуже гарна та може очолити напрямок науки. Вона може бути міністром», — запевнив президент.

З 25 березня 2020 року рішенням Кабінету міністрів тимчасовою виконувачкою обов’язків міністерки освіти і науки призначили Любомиру Мандзій. До цього виконувачем обов'язків міністра цього відомства був Юрій Полюхович.

Нагадаємо, 4 березня Верховна Рада, відправила у відставку прем’єр-міністра Олексія Гончарука і схвалила склад нового уряду. Зокрема, працювати в новому уряді відмовилася міністерка освіти та науки Ганна Новосад, однак заміну їй тоді так і не знайшли. Також депутати призначили Дениса Шмигаля на посаду прем'єр-міністра України.

Поділитись: