Комітет Парламентської асамблеї Європи з питань політичних відносин та демократії схвалив доповідь щодо ситуації в Азовському морі та Керченській протоці. Про це повідомила українська омбудсмен Людмила Денісова.

У документі самої резолюції йдеться про звільнення захоплених Росією моряків, вимогу вільного судноплавства, засудження побудови мосту через Керченську протоку, зазначила омбудсмен. Також документ спрямований на дотримання прав людини, зокрема належних умов утримання українських моряків.

«Доповідь з цієї ситуації розглядалася і була схвалена, разом із запропонованими поправками народного депутата України, члена української делегації у ПАРЄ Олексія Гончаренка, в Комітеті ПАРЄ з питань політичних відносин та демократії», — зазначила Денісова.

Вона вказала, що за текст доповіді проголосували всі члени комітету, окрім одного.

Денісова зазначила, що в тексті резолюції статус українських військовополонених не зазначається, а є лише поняття «моряки». Утім це питання ще можуть допрацювати 23 січня.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: