УКРАЇНА

Комітет Ради підтримав правки Порошенка до закону про криміналізацію контрабанди лісу

4 вересня, 2018 16:35
УКРАЇНА/Комітет Ради підтримав правки Порошенка до закону про криміналізацію контрабанди лісу
Зберегти
Вигляд
Комітет Верховної Ради з питань промислової політики підтримав пропозиції президента України Петра Порошенка до ветованого ним закону, що посилює відповідальність за незаконну вирубку та контрабанду лісу.

Комітет Верховної Ради з питань промислової політики підтримав пропозиції президента України Петра Порошенка до ветованого ним закону, що посилює відповідальність за незаконну вирубку та контрабанду лісу.

Про це повідомив очільник комітету Віктор Галасюк у Facebook.

Зокрема, правки Порошенка передбачали скасування заборони на експорт дров, яку депутати додали під час проходження законопроектом другого читання.

«Таке рішення прийнято не тому, що ці пропозиції правильні. Вони якраз йдуть всупереч інтересам України та базуються на хибних та штучних аргументах. Просто реалії такі, що на подолання вето голосів в залі недостатньо і треба обирати 2/3 перемоги чи гарантована поразка», — написав депутат.

Крім цього, депутат додав, що ухвалення закону з правками президента дозволить зберегти мораторій на експорт лісу-кругляка.

Нагадаємо, що 23 липня стало відомо, що президент України Петро Порошенко не підписав та повернув на доопрацювання парламенту закон №5495, що посилює відповідальність за незаконну вирубку лісу.

Відповідне рішення Порошенка підтримали у посольстві Австрії, яка наразі головує у ЄС.

3 липня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». За нього проголосували 234 народних депутати.

Зокрема, законом встановлюється, що переміщення через митний кордон поза митним контролем лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, а також лісоматеріалів, заборонених до вивезення за межі митної території України, карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

Раніше стало відомо, що Україна стала найбільшим експортером нелегальної деревини до Євросоюзу. Більше того, Україна експортує нелегальну деревину, зокрема, для постачальників IKEA.

Як повідомлялося, з початку запровадження мораторію на експорт лісу-кругляку обсяги вирубок не зменшилися, в той же час збільшилась кількість випадків контрабанди та незаконного вивезення деревини з України.

Раніше журналісти повідомляли, що Євросоюз може почати арбітражний та судовий процес проти України з метою скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Відповідне застереження надіслала єврокомісарка з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом.

Мораторій на експорт лісу-кругляку діє в Україні з 2015 року. Свого часу через відмову його скасування Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Хто знищує українські ліси?

Раніше повідомлялось, що Євросоюз готується до початку арбітражних слухань проти України через мораторій на експорт лісу-кругляка.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: В Україні створили інтерактивну мапу вирубки лісів у Карпатах

Пов`язані новини