ENRU

Комітет Ради почав розгляд законопроектів про деокупацію Донбасу із запізненням

Комітет Верховної Ради з нацбезпеки і оборони почав засідання з розгляду законопроектів про деокупацію Донбасу.

Засідання розпочалось із запізненням, оскільки не вистачало кворуму. Відкрив його голова комітету Сергій Пашинський, передає кореспондентка Громадського.

Комітет має розглянути президентський законопроект №7163 про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей, який представляє секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Іван Винник. Також депутати мають розглянути альтернативний законопроект №7163-1 від народних депутатів, який буде представляти заступниця глави парламенту від фракції «Самопоміч» Оксана Сироід. Крім того, комітет розгляне ще один президентський проект закону №7164 про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей.

На засідання прийшло багато народних депутатів, які не є членами цього комітету. Серед них: Андрій Білецький, Олег Петренко, Світлана Заліщук, Оксана Сироїд, Вікторія Войціцька, Альона Шкрум, Олена Сотник, Юліан Мамчур, Сергій Мельничук, Мустафа Найєм.

Як повідомляє кореспондентка, наразі Комітет ухвалив рішення про голосування за президентський закон №1763 в першому читанні з правкою – щодо Мінських угод.

На комітеті також присутній Артур Герасимов – голова фракції БПП. Перед цим, вранці, президент Петро Порошенко прийшов на засідання фракції БПП.

Про це повідомив завідувач відділу Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації президента Володимир Горковенко. За його словами, Порошенко на засіданні фракції переконував проголосувати за законопроекти по Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президентський законопроект про деокупацію Донбасу: основні положення.

Альтернатива президентському проекту деокупації: основні тези

Раніше стало відомо, що Рада розгляне два законопроекти про деокупацію Донбасу. Крім того, окремим законопроектом Порошенко запропонував продовжити ще на один рік дію закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», що закінчується 18 жовтня.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram