Компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова планує до кінця 2019 року запустити низку пілотних проектів щодо акумулювання електроенергії, для того, аби збалансувати непостійну роботу своїх «зелених» електростанцій.

Про це повідомив генеральний директор «ДТЕК» Максим Тимченко, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ці технології, які будуть все більше й більше з’являтися в енергосистемах світу та України. Ми створили робочу групу, яка вивчить технології зберігання енергії. Наші люди багато подорожують, вивчають такі технології. Я думаю, що до кінця року ми почнемо пілотні проекти», — повідомив Тимченко.

Зазначимо, що за останні декілька місяців компанія «ДТЕК» запустили низку великих електростанцій, що працюють на альтернативних джерелах енергії. Серед них одна з найбільших сонячних електростанцій у Європі та вітрова електростанція на Запоріжжі.

Нагадаємо, що Нікопольську СЕС компанія Ахметова збудувала 15 лютого 2019 року. Державний регулятор з енергетики затвердив їй тариф на рівні 15,03 євро за мегават-годину.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Наразі «ДТЕК» активно вводить в експлуатацію електростанції з альтернативних джерел енергії. Зокрема, через дію в Україні «зеленого тарифу», який дозволяє продавати таку електроенергію за вищими цінами.

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року Рада ухвалили зміни до Податкового кодексу, якими звільнила від податку на додану вартість імпорт трансформаторів та обладнання, яке використовується для будівництва сонячних та вітроелектростанцій. Відповідні норми діятимуть до 2022 року.

Раніше повідомлялось, що у разі, якщо темпи встановлення «зелених» електростанцій в Україні збережуться, то у 2020 році тарифи на електрику зростуть на 14%.

Поділитись: