Енергохолдинг «ДТЕК» українського олігарха Ріната Ахметова завершив будівництво Орловської вітроелектростанції, що розташована на березі Азовського моря у Запорізькій області.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Зазначається, що загальна потужність електростанції складе 100 мегаватів. Вона складається з 26 вітротурбін потужністю по 3,8 мегаватів. Щороку вона може забезпечувати електрикою близько 190 тисяч домогосподарств. Електроенергію, яку вироблятиме ця електростанція, «ДТЕК» продаватиме за «зеленим» тарифом, який в Україні є одним з найвищих у Європі.

Із запуском Орловської ВЕС загальна потужність «зелених» електростанцій «ДТЕК» досягла 1 гігавата.

«Два роки тому ДТЕК публічно озвучив свою стратегічну ціль — до кінця 2019 року побудувати 1 ГВт потужності зеленої генерації. Сьогодні ми її досягли, інвестувавши у відновлювану енергетику України більше 1 млрд євро, і створивши унікальну експертизу, завдяки якій були реалізовані ці масштабні та інноваційні проекти», — повідомив голова «ДТЕК» Максим Тімченко під час відкриття вітроелектростанції.

Інвестиції в Орловську ВЕС склали 131 мільйон євро, з яких 40 мільйонів євро отримали українські підрядники, повідомляють у «ДТЕК».

1 листопада «ДТЕК» запустила другу за потужністю у Європі сонячну електростанцію, яка може забезпечити електрикою 200 тисяч домогосподарств.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Наразі «ДТЕК» активно вводить в експлуатацію електростанції з альтернативних джерел енергії. Зокрема, через дію в Україні «зеленого тарифу», який дозволяє продавати таку електроенергію за вищими цінами.

Напередодні норвезька та китайська компанії анонсували початок будівництва найбільшої вітроелектростанції у Європі на Запоріжжі.

Зазначимо, що під час інвестиційного форуму у Маріуполі 29 жовтня західні інвестори висловлювали уряду та президенту занепокоєння щодо потенційних змін у системі «зелених» тарифів. В уряді пообіцяли, що змінювати «зелені» тарифи для альтернативних електростанцій «заднім числом» не будуть.

Напередодні президент України Володимир Зеленський повідомив, що в Україні необхідно розв'язувати питання «зелених» тарифів на продаж електроенергії з альтернативних джерел. З компаніями, які вже підписали контракти з державою на отримання цих тарифів, будуть спілкуватися.

Також раніше стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВ устаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

Поділитись: