Автомобілебудівна компанія «ГАЗ», що належить наближеному до Кремля російському олігарху Олегу Дерипасці, звернулась до російського уряду з проханням про фінансову допомогу у розмірі близько 30 мільярдів рублів (468 мільйонів доларів) через збитки, які там зазнали внаслідок американських санкцій.

Про це повідомляє російський «Комерсант» з посиланням на лист генерального директора компанії до російського уряду.

У «ГАЗ» вважають, що без виділення фінансової допомоги з російського бюджету вже в другій половині 2019 року компанія може оголосити про дефолт. Через американські санкції виробництво автомобілів цією компанією може скоротитися на 40%, тому коштів на погашення кредитів може не вистачити.

В російському уряді дану пропозицію наразі розглядають через «соціальну значущість компанії», однак остаточного рішення ще не ухвалили.

Зазначимо, що ГАЗ залишається останньою компанією Дерипаски, з якої США ще не зняли санкції. Раніше санкції зняли з компаній «Русал» та En+.

Напередодні у компанії «Русал» Дерипаски повідомили про будівництво заводу у штаті Кентуккі, США. Партнерами у цьому проекті стане низка американських металургійних та дослідницьких компаній.

Нагадаємо, у січні США зняли санкції з трьох компаній, пов'язаних з російським олігархом Дерипаскою.

Журналісти The New York Times отримали текст конфіденційної угоди, укладеної між наближеним до Кремля Олегом Дерипаскою та Мінфіном США щодо скасування санкцій. Зокрема, там виявили, що попри зобов’язання олігарха продати свої акції у підсанкційних компаніях, він залишить суттєвий вплив на них.

Ще 19 грудня 2018 року стало відомо, що США планують зняти санкції з пов'язаних з російським олігархом Дерипаскою компаній, серед яких найбільший у світі виробник алюмінію компанія «Русал».

Нагадаємо, у квітні 2018 року США запровадили санкції проти російських олігархів, наближених до президента Путіна у справі щодо втручання Москви в президентські вибори 2016 року.

Акції компанії «Русал» російського олігарха Дерипаски впали вдвічі після санкцій США. Компанії США почали анулювати контракти з російськими організаціями зі списку санкцій.

Поділитись: