Уряд Вірменії заборонив виїжджати за кордон чоловікам від 18 до 55 років, які перебувають у військовому резерві, через загострення у регіоні Нагірного Карабаху. Натомість в Азербайджані досі не працюють соцмережі для того, щоб не допустити «провокації Вірменії».

Про це повідомляє Armenia News із посиланням на рішення уряду країни.

З Вірменії заборонили виїжджати:

  • рядовим, молодшим і старшим унтерофіцерам до 48 років;
  • молодшому офіцерському складу до 50 років;
  • старшому офіцерську складу (майор, підполковник, полковник) до 55 років.

Натомість в Азербайджані другу добу не працюють більшість соцмереж. Зокрема Facebook, Instagram, TikTok, Twitter, WhatsApp, Zoom, YouTube, Skype.

З 27 вересня, коли сталося загострення конфлікту, в Азербайджані вирішили відключили інтернет для користувачів державних операторів Baktelekom і Aztelekom.

Водночас у коментарі «Новой газете» директор «Спільноти захисту інтернету» Михайло Климарев розповів, що соцмережі доступні через VPN, але такі сервіси не дуже поширені серед громадян.

Також, за його словами, не всі соцмережі заблоковані, наприклад, російське «ВКонтакте» працює. Він додав, що адміністративні функції в Азербайджані несильно прив'язані до інтернету, тому серйозних наслідків блокування не повинно бути.

Що сталося між Азербайджаном і Вірменією?

Зранку 27 вересня на кордоні країн, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачують одна одну в провокації конфлікту.

В Азербайджані, Вірменії та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнні стани та мобілізацію. Країни повідомляють про десятки загиблих і поранених військових та цивільних.

ЄС, НАТО, Україна та Росія закликають країни припинити бойові дії та відновити перемовини. Натомість Туреччина заявила, що підтримуватиме дії Азербайджану та назвала Вірменію «найбільшою загрозою миру в регіоні».

Через що конфлікт?

У 1988 році між вірменами та азербайджанцями спалахнув збройний конфлікт за контроль суперечними територіями, переважно над Нагірним Карабахом. Регіон, у якому проживало багато вірменів, за радянських часів був у складі Азербайджанської РСР.

Наприкінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. Відтоді триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території.

Ситуація на кордоні країн востаннє загострювалася у липні цього року.

Поділитись: