Посольства України у Вірменії та Азербайджані просять українців тимчасово не їхати до цих країн, уникати зон поблизу кордону, де відбуваються бойові дії, і регіону Нагірного Карабаху.

Про це повідомляють посольства України у Вірменії та Азербайджані.

Для тих українців, які вже перебувають на території цих країн, посольства випустили правила поведінки під час воєнного стану.

Українське посольство у Вірменії просить зберігати спокій, уникати скупчень людей, завжди носити з собою паспорт, дані про групу крові (свою та близьких родичів), можливі проблеми зі здоров'ям (алергія на медичні препарати), а також:

 • знати місце розташування захисних споруд цивільної оборони поблизу місця проживання, роботи, у місцях частого відвідування (магазини, дорога до роботи, медичні заклади тощо). Без необхідності намагатися не перебувати поза місцем проживання, роботи та в малознайомих місцях;
 • під час виходу з приміщень, пересування сходинами багатоповерхівок або до споруди цивільної оборони (сховища) дотримуватися правила правої руки (як під час руху автомобільного транспорту) з метою уникнення тисняви. Пропускати вперед та надавати допомогу жінкам, дітям, літнім людям та інвалідам, що значно скоротить терміни зайняття укриття;
 • у разі появи озброєних людей, військової техніки, початку заворушень негайно покинути цей район;
 • у разі потрапляння в район обстрілу – сховатись у найближчу захисну споруду цивільної оборони, сховище (укриття). У разі відсутності пристосованих сховищ, для укриття використовувати нерівності рельєфу (канави, окопи, заглиблення від вибухів тощо).

Посольство НЕ рекомендує:

 • підходити до вікон, якщо почуєте постріли;
 • спостерігати за ходом бойових дій;
 • стояти чи перебігати під обстрілом;
 • конфліктувати з озброєними людьми;
 • демонструвати зброю або предмети, схожі на неї;
 • підбирати покинуті зброю та боєприпаси.

В Азербайджані, крім воєнного стану, у деяких містах і регіонах ввели комендантську годину з 21:00 до 06:00: м. Баку, Гянджа, Сумгаїт, Євлах, Мінгячевір, Нафталан, Абшеронському, Джебраїльському, Фізулінському, Агджабедінському, Бейлаганському, Агдамському, Бардінському, Тертерському, Геранбойському, Гейгельскому, Дашкесанському, Гедабейському, Товузському, Шамкірському, Газахському та Агстафінському районах.

Посольство також рекомендує не перебувати на вулицях і громадських місцях без спеціальних дозволів та документів, що засвідчують особу.

Крім того, у регіонах із комендантською годиною встановили спеціальний режим в'їзду-виїзду та діють обмежувальні заходи щодо використання транспорту. Спеціальний дозвіл можна отримати за допомогою порталу icazələr icazə-e.gov.az.

Куди звертатися за допомогою?

У Вірменії посольство розташоване у Єревані, Арабкір, 29 вулиця, буд. 5/1. Контактні номери:

 • (+ 374-10) 25-65-41;
 • (+ 374-10) 22-97-27;
 • (+ 374-77) 10-02-73 (у разі загрози життю чи загибелі громадян України).

Також слідкуйте за оновлення у Facebook та Twitter посольства.

В Азербайджані посольство у Баку-69, вул. Ю.Везірова (Чеменземінлі), 49. Контакти:

 • +994502557518 (мобільний), телефон чергового +994124494095 (стаціонарний) у разі загрози життя та загибелі громадян;
 • пошта [email protected]

Також слідкуйте за оновленнями посольства у соцмережах.

А що сталося?

Зранку 27 вересня на кордоні Азербайджану і Вірменії, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачують одна одну в провокації конфлікту.

В Азербайджані, Вірменії та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнні стани та мобілізацію. Азербайджан повідомляє про 5 загиблих членів родини внаслідок обстрілів та госпіталізацію 19 цивільних. Вірменія повідомляє про загибель 16 військових та поранення понад 100 людей.

ЄС, НАТО, Україна та Росія закликають країни припинити бойові дії та відновити перемовини. Натомість Туреччина заявила, що підтримуватиме дії Азербайджану та назвала Вірменію «найбільшою загрозою миру в регіоні».

Через що конфлікт?

У 1988 році між вірменами та азербайджанцями спалахнув збройний конфлікт за контроль суперечними територіями, переважно над Нагірним Карабахом. Регіон, у якому проживало багато вірменів, за радянських часів був у складі Азербайджанської РСР.

Наприкінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. Відтоді триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території.

Ситуація на кордоні країн востаннє загострювалася у липні цього року.

Поділитись: